1 numara. A2 Barındırma

Jonathan Griffin. Editör @ Web Yöneticisi

. Editör, Hosting Uzmanı, SEO Geliştiricisi ve SEO Danışmanı.

“A2 Hosting açık farkla en iyi Windows Barındırma sağlayıcılarından biridir. Yüksek kaliteli barındırma ve destek sunarlar. Windows sunucuları, OpCache ve Memcached dahil olmak üzere en son teknolojiler, dinamik RAM tabanlı Önbellekleme ile birlikte gelir. Turbo planlarının avantajlarından yararlanmalarını öneririz. tüm özellikleri (A2 Optimize Edilmiş Site Hızlandırıcı, Railgun, HTTP/2 ve daha fazlası) ve hesap başına çok daha fazla kaynak içerir.”

Yukarıdaki derecelendirmeler şu şekilde hesaplanır:
59 müşteriler.

 • Plesk Kontrol Paneli
 • MySQL 5.6 ve Microsoft SQL Server (MSSQL) 2016 Veritabanları
 • ÜCRETSİZ Hackscan, Yedeklemeler ve Güvenlik Duvarı.
 • Windows Sunucusu 2012 ve 2016
 • ASP.NET 2.x, 3.x ve 4.x ile Klasik ASP, .NET Core 2.1 ve IIS 8.5 & 10.
 • Turbo Sunucu, Sınırsız Veri Aktarımı ve A2 İçin Optimize Edilmiş Önbellek (LiteSpeed, Memcached, PHP 7.2 ve OPcache, SSD’yi içerir).

Para iade garantisi

30 gün

Gelişmiş Önbelleğe Alma

Mevcut

2 numara. TMDHosting

Jonathan Griffin. Editör @ Web Yöneticisi

. Editör, Hosting Uzmanı, SEO Geliştiricisi ve SEO Danışmanı.

“TMD Barındırma en sevdiğim barındırma sağlayıcılarından biridir. Mükemmel destek, Memcache, OpCache, SSD Barındırma, HTTP/2, Ücretsiz SSL ve NGINX sunarlar. Plesk Kontrol Paneli ve Web Dağıtımı aracılığıyla uygulamalarınızın dağıtımı kolaydır.”

Yukarıdaki derecelendirmeler şu şekilde hesaplanır:
47 müşteriler.

 • Özel uygulama havuzları ile en son ASP .NET Framework.
 • Uzak MSSQL
 • Sınırsız SSD depolama alanı ve Ücretsiz Etki Alanı.
 • Windows Server 2012 R2 ve Microsoft SQL Sunucusu
 • Ücretsiz SSL, cPanel ve Canlı Kötü Amaçlı Yazılım Koruması.
 • 7/24 Hızlı Teknik Destek ve günlük yedeklemeler.

Para iade garantisi

60 gün

Gelişmiş Önbelleğe Alma

Mevcut

Windows Barındırma Hakkında

Windows kullanmanın birçok avantajından bazılarına göz atacağız, Windows Barındırma sunan bir web barındırıcısına kaydolmanın neden iyi bir fikir olduğunu açıklayacağız.

Yukarıda, incelediğimiz Windows Depolama sunan tüm barındırma şirketlerinin bir listesini bulacaksınız. Yalnızca en iyilerini vurguladık, bu nedenle, gerçekten iyi barındırma sağlayıcılarından yalnızca birkaçı Windows barındırma hizmeti sunduğundan, seçim sınırlı olabilir.

Web barındırma endüstrisindeki en popüler işletim sistemi Linux olmasına ve en büyük web barındırma sağlayıcılarının çoğu tarafından yaygın olarak bulunmasına rağmen, Windows ikinci sırada geride kalıyor. Windows o kadar popüler olmadığı için, en büyük barındırma sağlayıcılarının çoğu bunu sunmuyor, ancak aynı şekilde, etrafta bunu yapan çok sayıda uzman var.

Çoğu kişi için Windows, ev bilgisayarı pazarındaki yaygın kullanımı nedeniyle anında tanınır. Birçoğu için, web barındırma satın alırken, Linux’u hiç duymamış olacaklar ve ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kaldıklarında, sırf aşina oldukları için Windows’u seçmeye cazip gelecekler.

Farklılıklara bir göz atalım.

Pencere vs Linux Web barındırma: Fark Nedir?

Windows ve Linux barındırma arasındaki temel fark, çeşitli betik dillerinin ve veritabanı uygulamalarının kullanılabilirliğidir. Web sitenizin düzgün görüntülenmesi için Windows tabanlı komut dosyaları veya veritabanı uygulaması gerektiriyorsa, bir Windows web barındırma platformu seçmelisiniz, aksi takdirde Linux’u seçmenizi öneririz.

Aşağıdakiler, Windows tabanlı platformlar gerektiren komut dosyası ve veritabanı dilleridir:

 • ASP.NET
 • ASP Klasik
 • MSSQL (Microsoft SQL Sunucusu)
 • Visual Basic Geliştirme
 • MS Erişimi (Microsoft Erişimi)
 • Microsoft değişimi
 • Microsoft SharePoint C#

Teknik yönlerinin yanı sıra, Linux açık kaynaklıdır ve bu nedenle kullanmak için herhangi bir lisans gerektirmez. Lisans gereksinimi nedeniyle Windows Server biraz daha pahalıdır.

Windows ne zaman uygun değildir?

Python gibi belirli teknolojiler çalışmaz ve PHP, CGI ve Perl gibi diğerleri, çok daha yaygın olarak desteklendiği için Linux için daha uygundur.

Linux, veritabanları için MySQL veya MariaDB kullanma eğilimindedir ve bazı paylaşılan barındırma sağlayıcıları, premium planlarda PostgreSQL sunar. Windows genellikle MSSQL çalıştırır.

Satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bir ana bilgisayar planı seçerken dikkat etmek isteyebileceğiniz, Windows’a özgü bir dizi özellik vardır:

 • Kontrol Paneli – Bu muhtemelen en önemli şeylerden biridir. Plesk sunan bir barındırma sağlayıcısı seçmenizi öneririz. Bu, barındırma hesabınızı yönetmeyi son derece kolaylaştıracak ve dosya yönetiminden e-posta oluşturmaya ve daha fazlasına kadar tüm yönleri yönetmenize izin verecektir.
 • ASP.NET çerçeve sürümü – Özel gereksinimleriniz yoksa, ASP.NET’in en son sürümünü kullanan bir barındırma sağlayıcısı seçmek isteyeceksiniz.
 • En Son Windows Sunucu Sürümü – 2016 sürümünün piyasaya sürülmesine rağmen şu anda Windows Server 2012 R2’deki endüstri standardı sürüm.

Windows Barındırma SSS

Windows nedir?

Windows, Microsoft tarafından oluşturulmuş bir işletim sistemidir. Masaüstü sürüm 7, 8 veya 10’a alışkın olsanız da, web barındırma sunucuları Windows Server adı verilen özel bir sürüm kullanır. En son sürüm 2016’dır.

Windows’u evde ve iş bilgisayarım için kullanıyorum. Bu, barındırma için Windows kullanmam gerektiği anlamına mı geliyor?

Hayır. Aslında, Windows Server’a özgü bazı teknolojilere (ASP.net, C++, .NET) ihtiyacınız yoksa Linux Barındırma’yı seçmenizi öneririz. Linux barındırma daha yaygındır ve genellikle WordPress tabanlı olanlar gibi genel web siteleri için çok daha iyi optimize edilmiştir.

Windows Server’a alternatifler nelerdir?

En yaygın işletim sistemleri, Ubuntu veya Centos gibi Linux tabanlı olanlardır. Bunlar, Apache veya NGINX gibi en popüler web sunucularını kullanacak şekilde yapılandırılabilir.

Apache’yi bir Windows Sunucusunda çalıştırabilir miyim?

Evet, gerekirse PHP ile birlikte Apache’yi de çalıştıracaktır.

Windows’ta cPanel kontrol panelini alabilir misiniz?

Linux ücretsizken neden bir Windows Sunucusu seçeyim?

Çoğu durumda yapmazsın. Bunu seçmenizi önermemizin tek nedeni, Linux’ta bulunmayan ASP.net gibi belirli bir teknolojiye ihtiyacınız olup olmadığıdır.

Hangisini önerirsiniz, Linux mu Windows mu?

Windows’a özgü teknolojilere ihtiyacınız olmadığında Linux açık ara daha iyi bir seçimdir. Aynı zamanda en yaygın olanıdır ve cPanel gibi popüler kontrol panellerini çalıştırabilir.

Jonathan Griffin. Editör @ Web Yöneticisi

Editör, SEO Danışmanı ve Geliştirici.

Jonathan Griffin, tüm yayınlarımızda günlük editoryal operasyonları yöneten Web Yöneticisi Editörü ve CEO’sudur. Jonathan, dokuz yılı aşkın tecrübesiyle The Webmaster ve The Search Review için Geliştirme, Barındırma ve SEO konuları hakkında yazıyor. Jonathan ayrıca SEO geliştirici hizmetleri sunan kendi SEO danışmanlığını yönetmektedir. Site yapısı, strateji, Şema, AMP ve teknik SEO konularında uzmandır. Jonathan’ı Twitter’da @thewebmastercom olarak bulabilirsiniz.

Hakkında Sayfamızda Jonathan Griffin hakkında daha fazla bilgi edinin.