Vakit zaman kripto para hakkında yaptığı yorumlarla gündeme gelen Elon Musk artık de gibisi görülmemiş bir davetle gündeme oturdu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk “Çocuk yapın” davetinde bulundu.

The Wall Street Journal tarafından düzenlenen ‘CEO Konseyi’ toplantısına katılan ünlü iş adamına ‘Tesla Bot’un dünyadaki işgücü meselesine deva olup olamayacağı sorusu yöneltildi. Buna karşılık olarak ise Musk, “Bence medeniyetin karşı karşıya olduğu en büyük risk düşük ve süratle düşen doğum oranlarıdır” sözlerini kullandı.

Elon Musk’tan davet: Çocuk yapın!

Fakat herkes Musk üzere düşünmüyor. Kimi kısımlara nazaran dünya esasen gereğince kalabalık. Buna yönelik olarak da ünlü iş adamı: “Nüfustaki artışın denetimden çıktığını sanıyorlar lakin bunun aslında tam aykırısı yaşanıyor. Lütfen sayılara bakın. Şayet beşerler daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek. Bu dediklerimi not alın” tabirlerini kullandı.

6 çocuk sahibi olan Musk nüfus büyümesinin kıymetine dikkat çekti. İnsanların ömrüyle ilgili de “süper uzun” müddet yaşamamamız gerektiğini düşünen Musk, “Bence ölmemiz değerli. Beşerler genelde fikirlerini değiştirmeden ölüyor. Şayet sonsuza kadar yaşarsak yeni fikirlerin kabul edilmediği katı bir topluma dönüşebiliriz” dedi.

Dünya nüfusu son 60 yılda 3 milyardan 7.9 milyara ulaştı. Bilhassa trafikte olan birine nüfus artmalı demek açıkçası pek âlâ sonuçlar doğurmaz lakin kripto para hakkında da telaffuzlarda bulunan Musk’ın kanıları bu tarafta görünüyor.