Twitter CEO’su Parag Agrawal, şirkete gönderdiği bir bildiride Elon Musk‘ın Twitter’ın idare konseyine katılmayacağını duyurdu. Agrawal geçen hafta Musk’ın şirket paylarının yüzde 9,2’sini satın almasının akabinde idare konseyine atanacağını doğrulamıştı, lakin artık Musk’ın bu karardan vazgeçtiğini açıkladı.

Elon Musk’ın Twitter idare heyetine katılıp katılmayacağı aşikâr oldu

Agrawal, “Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş denetimi ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurduk” diye yazmıştı. “Elon’un idare heyetine atanması resmen yürürlüğe girecekti, fakat Elon tıpkı sabah artık idare heyetine katılmayacağını paylaştı. Bunun en uygunu olduğuna inanıyorum. İdare Konseyimizde olsunlar yahut olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her vakit kıymet verdik ve bedel vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.” sözlerini kullandı.

Twitter’ın idare heyetine katılmak, Musk’ın şirketin yüzde 14,9’undan fazlasına sahip olmasını engellerdi. Musk’ın satın alımı kamuya açık hale geldiğinde, Twitter’daki payı 2,89 milyar dolar kıymetindeydi.

Musk’ın Twitter’daki payı açıklandığından beri, Tesla ve SpaceX CEO’su şirket için fikirlerini herkese açık bir biçimde tweetliyor. İşte Agrawal’ın tam bildirisi:

Elon Musk, Heyetimize katılmama kararı aldı. Yaşananlarla ilgili şunları paylaşabilirim. İdare Şurası ve ben, Elon’un idare konseyine katılması hakkında tartıştık. İşbirliği yapmaktan ve riskleri netleştirmekten heyecan duyduk. Ayrıyeten, tüm idare şurası üyeleri üzere, Elon’a sahip olmanın en uygun yol olduğuna inandık. Konsey ona bir koltuk teklif etti. Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş denetimi ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurduk. Elon’un idare şurasına atanması resmen yürürlüğe girecekti, lakin Elon birebir gün artık idare heyetine katılmayacağını paylaştı. Bunun en güzeli olduğuna inanıyorum. İdare Heyetimizde olsunlar yahut olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her vakit bedel verdik ve paha vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız. Önümüzde dikkat dağıtıcı şeyler olacak, lakin gayelerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar ve nasıl uyguladığımız bizim elimizde, öteki kimsenin değil. Gürültüyü azaltalım ve işimize ve inşa ettiğimiz şeye odaklanalım.”