Tesla CEO’su Elon Musk, tekrar farklı bir hususla gündeme oturdu. CNBC, Musk’ın Ekim ayının birinci haftasında Tesla çalışanlarına gönderdiği bir çift e-postayı yayınladı. Bu iki e-posta farklı içerikleri sebebiyle gündem oldu.

Mailin yollandığı devirde Tesla, tedarik zinciri baskılarına, bilhassa de çip kasvetine karşın rekor üçüncü çeyrek teslimatlarını şimdi açıklamıştı. Sonunda, uzun vakittir beklenen “Tam Kendi Kendine Sürüş Beta” düğmesini yayınlayarak Tesla araç sahiplerinin, aracı halka açık yollarda test etmek için yayın öncesi şoför yardım yazılımına kaydolmalarına müsaade verdi.

Elon Musk’ın Tesla çalışanlarına yolladığı mail gündem oldu!

CNBC ayrıyeten Musk’ın son aylarda gönderdiği, şirketin Berlin yakınlarındaki yeni fabrikasında çalışan çalışanlara yönelik mailleri yayınladı. İşte Musk’ın 3 Ekim ve 4 Ekim’de çalışanlara söyledikleri.

“Herkese

Gönderen: Elon Musk

Tarih: 3 Ekim Pazar

husus: Fabrikada Müzik

Söylemek isterim ki fabrikada müziği ve çalımayı daha keyifli hale getiren her şeyi destekliyorum. Bir çalışanın isteğine nazaran çalışanlar tek kulaklıkla müzik dinlerse başka kulakları güvenlik açısından bizde olur.

Bir çalışan bana bir not gönderdi ve öteki kulağın güvenlikle ilgili sıkıntıları dinleyebilmesi için bir kulaklığımız müzik için kullanıp kullanamayacağımızı sordu. Bu bana düzgün geliyor. Ayrıyeten, meslektaşlarınız ortasında müzik seçimleri konusunda makul bir muahede olduğu sürece, hoparlörlerden gelen ortam müziği de büsbütün kabul edilebilir. Gününüzü güzelleştireceğini düşündüğünüz öteki şeyler varsa, lütfen bana bildirin. Her gün işe gelmeyi dört gözle beklemenizi çok önemsiyorum!”

Birinci mektubun içeriği bu formda iken öteki mektup ise işverenin kim olduğunu hatırlatır cinstendi. İşte başka mektubun içeriği:

Herkese

Gönderen: Elon Musk

Tarih: 4 Ekim Pazartesi

bahis: Lütfen aklınızda bulundurun

Benden açık talimatlar içeren bir e-posta gönderilirse, yöneticiler tarafından müsaade verilen sırf üç aksiyon mevcuttur.

1. Şayet söylediğim şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız sebebiyle birlikte bana mail atın. Bazen yanılıyor olabilirim.

2. Söylediklerim meçhulse daha fazla açıklama isteyin.

3. Yönergeleri yürütün.

Üsttekilerin hiçbiri yapılmazsa, o yöneticiden derhal istifa etmesi istenecektir.

Teşekkür ederim,