Bilindiği üzere yılbaşında yani Ocak ayının çabucak birinci dakikalarında elektriğe büyük bir artırım gelmişti. Bu artırım kademeli olarak uygulanmış ve aylık 150 kW’lık kısmına yüzde 50 oranında artırım geleceği belirtilmişti. Yani aylık kullanımı 150 kW’ın altında kalanlar, mevcut ödedikleri faturanın yüzde 50 fazlasını ödeyeceklerdi.

Ancak 150 kW’tan fazla kullananlar için yüzde 120 oranında bir artırım geldi ki bu da moralleri çok bozdu. Zira 300 TL ödeyen birisi elektrik için aylık olarak 660 TL ödemek zorunda kalacaktı. Bu da neresinden bakarsanız bakın çok yüksek bir meblağ. Zira maaşlar tarafında bu kadar yüksek bir artırımla şimdi karşılaşmadık.

Daha evvel yayınladığımız bir görüntüde 150 kW’lık hududun çok düşük olduğu bilgisini takipçilerimizle paylaşmış ve bu hududun aşılmamasının neredeyse imkansız olduğunu belirtmiştik. Neyse ki 150 kW’lık bu hudut şimdilerde 210 kW’a kadar yükselmiş durumda.

Pekala 210 kW’lık sonu aşmamak mümkün mü? En azından bu hududu aşmamak için hangi aygıtları kullanmamamız gerekiyor. Bu bilgileri yeni yayınladığımız içerikte sizlerle paylaştık şimdiden keyifli seyirler.

Düşük elektrik faturası için uygulamanız gereken çok kolay 3 adım!

Bu ortada taban not olarak belirtelim. Şayet bu hesaplamalarla ilgili başınıza takılan rastgele bir soru işareti varsa alt kısımda yorumlar tarafında bizlerle paylaşabilirsiniz. Biz de elimizden geldiğince süratli bir formda sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.