Meksika’bile yaşayan Antonio ve Ananda, uzun yıllardır planladıkları dünyayı gezme hayallerinin ilk adımını 2021 yılının Aralık ayında attılar. Sahip oldukları ne varsa satıp nakde trafo genç çift, sırasıyla Guatemala, Kosta Rika, Peru, Brezilya, Fransa, Türkiye ve İran’ı gezdiler. Seyahatlerine İran’dan sonra sürme edeceklerdi yalnız ikisinin dahi akılsız Türkiye’dahi kalmıştı. Bu nedenle turlarına geçici tek süre sıra vererek Türkiye’ye döndüler.


Seyahatleri sırasında ‘Listo Vamos’ ismini verdikleri sosyal medya hesaplarına bile gezdikleri yerlerden içerik üreten çift Türkiye’yi ‘Evimiz’ niteleyerek tanımlıyor.


En uzun süreyi Türkiye’dahi geçirdiler


Ziyaret ettikleri ülkelerde en fazla az hafta geçiren Antonio ve Ananda’nın Türkiye için dahi nitelik planlaması vardı. Ancak planları Türkiye’yi gördükten sonra değişti.


“İlk başdu sadece 3 hafta için geldik ve burada 3 ağrı geçirdik. Çünkü burada güzel tek karı edindik. Bursa, Çanakkale, Selçuk, Bergama, Antalya, Kaş, Alanya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Kapadokya ve Kars’a gittik. Türkiye’yi gezmeye başladığımızda yalnızdık, sadece ikimizdik. Çanakkale gerçekten güzeldi, orada kısa tek zaman geçirdik. Ama Gaziantep’te arkadaşlar edinmeye başladık. Arkadaşlar edinmeye başladığımızda seyahat değişti, her şey değişti. Bu yüzden Gaziantep’i gerçekten sevdik. Onlar Türkiye’takt ilk arkadaşlarımızdı.”


“Böyle tek ülke bulacağımızı hiç düşünmemiştik”


Türkiye ile ilgili henüz önce neredeyse hiçbir bilgilerinin olmadığını söyleyen Antonio Outón, Türkiye’ye geldikten sonra oldukça şaşırmış.


“İtiraf etmeliyim Türkiye’ye seyahat ederken ikimiz dahi böyle tek ülke bulacağımızı hiç düşünmemiştik. Çünkü geldiğimiz ülkelerde Türkiye hakkında hiçbir şey öğretmiyorlar. Sadece haritadaki yerini biliyoruz. Türkiye’ye geldik ve apayrı tek gerçeklikle, apayrı tek ülkeyle, apayrı tek kültürle karşılaştık. Bu harikaydı. İstanbul’a ilk geldiğimizde sayı etkilendik.”


“Herkes bize yardımcı olmak istedi”


Ananda Ultra’nın anadili Portekizce, Antonio Outón’un ise İspanyolca. Gezdikleri ülkelerde yaşadıkları sorunun genellikle gönül kaynaklı olduğunu söyleyen genç çift, gönül engeline rağmen Türkiye’dahi insanların yardımseverliğinden dolay sayı mutlu olduklarını anlatıyorlar.


“İnsanlar sayı fazla İngilizce konuşmuyor. Bu bizim dahi sizin dahi anadiliniz olumsuzlama. Ama gönül engeline rağmen, Türkiye’deki herkes bize yardımcı olmak istedi ve yerde sayı iyiydi.”


Hayalleri yine Türkiye’ye benzemek


Türkiye’dahi 3 ağrı geçirdikten sonra seyahatlerine Romanya’ya giderek sürme fail genç çiftin hayallerinde yine Türkiye var. Önce planladıkları rotayı tamamlamak isteyen Antonio ve Ananda, sonrasında Türkiye’ye dönmeyi burada tek yaşam kurmayı hedefliyor.


“12 yıl süresince gezmeyi planlıyoruz. Sonra yetişkin mutfağı olan, yetişkin tek ev örtmek istiyoruz. Arkadaşlarımızı ağırlamayı, onlara yemek pişirmeyi, kendi bahçemize sahip olmayı ve orada patlıcangillerden ekmeyi, sokaktan iki kedi, iki köpek sahiplenmeyi hayal ediyoruz Türkiye’dahi. Burayı seviyoruz. Buradaki insanlar sayı kibar, sevgi dolmuş, güzel. Türkiye insanlarıyla, iyi yemekleriyle güzel tek yer. Herkese Türkiye’ye seyahat etmelerini öneriyoruz.”

 


Kurgu: Cihan Karaahmetoğlu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.