Bu sorular birçoğumuzun merak ettiği ve sayısız farklı yanıt içeren sorular. Lakin en düzgün ve tanınan web sitelerini merak ediyorsanız karşılığı açıktır ve nettir.

Haberimizde sizlere, arama motorlarından ve toplumsal medyadan akış sitelerine ve çevrimiçi pazar yerlerine kadar dünyanın en güzel web sitelerinden kimilerini listeledik.

Bu tanınan web sitelerinin yanı sıra, neyle ilgili olduklarını, neden bu kadar tanınan olduklarını ve kendi web tasarım projeniz için onlardan öğrenebileceğiniz kimi ipuçlarını da vurguladık.

İşte 2022’nin en düzgün 10 web sitesini içeren listemiz:

1. Google

Google‘ın en tanınan arama motoru olduğuna kuşku yok. Google’da, her saniyede 40 binden fazla arama raporlanıyor- bu da yılda 1,2 trilyondan fazla arama manasına geliyor! Birinin bilmek istediği ne olursa olsun, gidilecek kişi Google’dır. Yalnızca bu da değil, Google artık Google Dokümanlar, Google Takvim, Google Drive ve daha pek çok öbür web hizmetinin de merkezi olarak hizmet veriyor.

2. Youtube

Youtube, görüntü denince akıllara gelen birinci web sitesi. YouTube’da her gün yaklaşık 5 milyar görüntü izleniyor ve günde 30 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. YouTube’a her dakika 300 dakikadan fazla görüntü yükleniyor. İnanılmaz sayılar değil mi?

3. Amazon

Geçen yıla nazaran bir puan geride olan Amazon, hala internetteki en tanınan üç web sitesinden biri ve çevrimiçi alışveriş dünyasına hükmediyor. Amazon.com sitesinden kitaplar, giysiler, mesken eşyaları, yiyecek satın alabilirsiniz! Prime üyeliğine sahip kullanıcılar ise satın aldıkları eserleri bir ya da iki gün içinde fiyatsız olarak teslim alabilir. Böylesine geniş eser yelpazesi ve harika hizmete sahip Amazon‘un bu yıl tekrar başkanlardan biri olmasına şaşmamalı.