Klâsik varlıklara legal bir alternatif olarak kripto para ünitelerine olan talep arttıkça, dünyanın en büyük türev pazarlarından biri olan CME Group, dikkate kıymet bir istisna dışında daha fazla kripto referans oranı ve gerçek vakitli endeks ekliyor.

CME Group, ADA, LINK, SOL dahil 11 yeni kripto endeksi başlatacak!

Dünyanın önde gelen türev borsalarından CME Group 25 Nisan’dan itibaren, önde gelen kripto para ünitesi kıyaslama endeksleri sağlayıcılarından biri olan CF Benchmarks tarafından her gün hesaplanıp yayınlanacak 11 yeni kripto para referans oranı ve gerçek vakitli endeks başlatacak.

Listede Cardano ( ADA ), Chainlink ( LINK ), Solana ( SOL ), Algorand ( ALGO ), Bitcoin Cash ( BCH ), Cosmos ( ATOM ), Litecoin ( LTC ), Stellar Lumens (XLM), Polygon ( MATIC ) ve Uniswap (UNI) üzere kripto tokenler yer alıyor.

Kullanıcılar için yararları

Platform, bu kripto referans oranlarını ve endekslerini ekleyerek kullanıcılarına “düzenli uzman nezaretine sahip ve artan şeffaf, düzenlenmiş ve 24 saat fiyatlandırma gereksinimini karşılamak üzere tasarlanmış sağlam metodolojilerin” avantajlarını sunacak.

Fiyatlandırma dataları Coinbase, Gemini, Kraken, Bitstamp, itBit ve LMAX Digital başta olmak üzere birçok önde gelen kripto para borsası tarafından sağlanacaktır. Örgüt, “her madeni paranın bu kurucu borsalardan en az ikisinde süreç göreceğini” ekledi.

CME Group’ta Global Pay Senedi ve FX Eserleri Lideri Tim Court, en yeni gelişme hakkında şunları söyledi:

“Dijital varlık piyasası genişlemeye devam ettikçe, sağlam, düzenlenmiş referans oranlarına dayalı sağlam, standartlaştırılmış kripto para ünitesi fiyatlandırma bilgilerine yönelik artan bir talep var.”