Dünyaca ünlü birçok marka Metaverse girmek için müracaatlarını çoktan yaptı bile. Artık de PSG olarak da bilinen Fransız futbol santrali Paris Saint-Germain, metaverse’e girmek için birinci adımlarını attı.

Dünyaca ünlü futbol kadrosu NFT’lere ve Metaverse’e girmeye hazırlanıyor!

Lionel Messi, Neymar ve Kylian Mbappe üzere dünyaca ünlü futbol yıldızlarını saflarında bulunduran Parisli kulüp, NFT’lere ve metaverse’e girmek için 16 Mart’ta ticari marka başvurusunu gerçekleştirdi. Marka müracaatın bir modülü olarak şu alanları kapsıyor: takas edilemeyen tokenler (NFT)- takviyeli multimedya, kripto cüzdanları, kripto para ünitesi süreçlerini yönetmek, sanal giysi, spor ekipmanı ve elektronik.

21 Mart Pazartesi günü lisanslı metaverse marka avukatı Michael Kondoudis haberi Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Washington DC merkezli avukat bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve kadronun ismine ve markasına verilen kıymet çok büyük. Bu dosyalama, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor.”

“Açıkça PSG, Metaverse’in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal iktisat için ticari markasını hazırlıyor” diyerek bu dosyalamanın “diğer profesyonel spor markalarının Metaverse’e katılma hazırlıklarına başlama eğilimini takip ettiğini” de kelamlarına ekledi.