Bilhassa son vakitlerde, giderek artan sayıda işletme, tanınan olarak metaverse olarak bilinen sanal gerçekliğe ilgi gösterdi. Son olarak McDonald’s’ın rakibi fast-food zincirinin müsaadeden giderek Metaverse ​​Yum‘u keşfetme kararı aldı!

Dünyaca ünlü besin zincirleri NFT’leri ile metaverse’e katılıyor!

Taco Bell, Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken‘ın (KFC) sahibi olan Brands, değiştirilemez tokenler (NFT) ve metaverse eserleri ve hizmetleri için birden fazla ticari marka müracaatında bulundu.

Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis’e nazaran, müracaatlar 25 Mart 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne sunuldu ve bu markaları NFT’lere ve sanal yiyecek ve içecek dahil sanal eser ve hizmetlere genişletme planlarının sinyalini verdi. Eserler ise, perakende hizmetler ve çevrimiçi sanal restoranlar.

Bay Kondoudis bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Açıkçası Yum! Brands, Metaverse’in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal iktisat için ticari markalarını hazırlıyor. Ayrıyeten bu ticari marka müracaatları “McDonald’s, Burger King, Panera Bread ve Panda Express üzere restoran bölümündeki öbür iştirakçilerin Metaverse’e katılma hazırlıklarına başlama eğilimini takip ediyor.”