Son haftalarda ve aylarda, sanal gerçeklik olarak da bilinen metaverse, kredi kartı hizmeti şirketi American Express’e en son katılan şirketlerin artan sayıda dikkatini çekmeye devam etti.

Dünyaca ünlü marka, müracaatlarıyla NFT’lere ve metaverse’e giriyor!

American Express, bilhassa ”AMEX, SHOP SMALL ve ÜYELİK ÖDÜLLERİ” dahil olmak üzere şirketin ismini, logosunu ve sloganlarını kaydetmek için 7 yeni ticari marka müracaatında bulundu ve bu, ödeme kartı hizmetlerinde uzmanlaşmış çok uluslu şirketin metaverse’de genişlemeyi ve markalı teklifler vermeyi planladığını gösteriyor.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, haberi 15 Mart Salı günü Twitter aracılığıyla duyurdu ve müracaatların 9 Mart’ta NFT dayanaklı multimedya, kripto para ünitesi hizmetleri, sanal bankacılık ve borsa sunma planları ile ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sunulduğunu açıkladı.

Bay Kondoudis bir basın açıklamasında şunları söyledi; ”American Express, önde gelen bir finansal markadır ve markaya verilen paha değerlidir. American Express, Metaverse’in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal iktisat için ticari markalarını ve markasını hazırlıyor.”