Kripto para ünitelerinin piyasa bedeli 2 trilyon dolara ulaştığından ve dünya çapındaki hükümetler giderek daha fazla kullanıma açık hale geldiğinden, Dubai’deki bir okul onları eğitim dalına getirmek için adımlar attı.

Dubai, eğitimde Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul etti!

Arabian Business’ın bildirdiğine nazaran, Eylül 2022’de resmen faaliyete geçecek olan Citizens School, Orta Doğu’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yapılan tahsil fiyatı ödemelerini kabul eden birinci okul oldu.

Okul, kripto para ünitesini otomatik olarak Birleşik Arap Emirlikleri dirhemine (AED) dönüştüren dijital bir platformla entegrasyon yoluyla ödemeleri kabul edecek.

Bu hareket, yatırımcılara inançlı ve gelişmiş bir yasal çerçeve sağlayarak bölümün büyümesini teşvik etmek hedefiyle Dubai Hükümeti’nin dijital varlıkları düzenleyen birinci maddeyi kabul etmesinin akabinde geldi.

Citizens School’un kurucusu Dr. Adil Alzarooni, eğitim kurumunun kripto para ünitelerini kabul etmeye başlama kararı hakkında şu yorumda bulundu: “Bir mühlet evvel, kripto para ünitesi, tecrübeli yatırımcılar ortasında sırf değişken bir tabirdi. Bununla birlikte, bugün kripto para ünitesi, klâsik finansal sistemi yine şekillendirerek çok daha yaygın hale geliyor.”

Dubai’nin kripto benimsemeye yönelik adımları

Enteresan bir formda Dubai, yakın vakitte Dogecoin’den ilham alan birinci kripto para ünitesi burger restoranını da memnuniyetle karşıladı. Doge Burger, kullanıcıların Dogecoin , Bitcoin, Ethereum, BNB, CRO, XRP, USDT ve hatta SHIB kullanarak gerçek burgerler satın almalarını sağlıyor.

Yaklaşık 2 hafta evvel de Binance, Dubai Sanal Varlık Lisansı aldığın bildirmişti. Lisans, dünyanın en büyük kripto borsasının, Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’nun (VARA) birinci düzenleyici basamağı kapsamında, Emirlik’in “test-uyarlama ölçeği” sanal varlık piyasası modeli içinde çalışmasına müsaade veriyor.