Şükran Demirkan Rize’dahi yaşıyor. Kedisi Paşa’yı 5 yıl önce yavruyken sahiplendi. Paşa, geçen sıra ayında tek binanın dokuzuncu katından düştü, omuriliği 4 yerden kırıldı.


Veterinerden kedisinin uyutulması gerektiği cevabını saha Demirkan, Samsun’daki özel tek kliniğin yolunu tuttu.


Demirkan, operatörün ve masraflar için gereken 10 1000 lirayı denkleştirdi. Paşa operatörün oldu yalnız felç kalabileceği söylendi. Demirkan o süreci şu sözlerle anlattı:


“Masaj ettim, vitamin iğneleri verdim, kemik suları kaynattım, sıcak su banyoları yaptırdım. Her gün 5-10 an, 20 an ayaklarını ovaladım, masaj ettim. Yavaş yavaş kuyruğunda hissi gördüm.”


“Paşa yürüyecek dedim”


Demirkan, aylar süren mücadelesinde umudunu hiç kaybetmedi:


“Baktım tek gün sürüne sürüne yanımıza gelmiş. Yatak odasında yanımıza gelmiş. O zaman sayı sevindim. Umutlandım o zaman. Sonra dedim ki ‘Paşa yürüyecek’ dedim.”


Paşa eskisi gibi olmasa bile içildikten yürüyebiliyor. Şükran Demirkan kedisinin tekrar sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyor.


Haber: Hüseyin Atmiş

Kamera: Fatih Ayaz

Kurgu: Oğuz Kömürcü

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.