Dogecoin’in (DOGE) fiyatı 2021’de patlayarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyini belirledi ve perakende yatırımcılarını kripto para ünitesi alanına getirdi. Pekala DOGE 2022’de 0,50$’a ulaşabilir mi?

Dogecoin fiyat tahmini! DOGE 2022’de 0,50$’a ulaşabilir mi?

2013 yılında piyasaya sürülen DOGE‘ye artan ilgi, kısmen tokenin 2021’deki büyük getirilerine ve yakın vakitte DOGE‘nin Tesla’yı satın almak için kullanılmasını sağlayan Tesla CEO’su Elon Musk üzere ünlülerin onaylarına bağlanabilir.

Bununla birlikte, Rusya, Hindistan ve Ukrayna üzere ülkeler tarafından alınan dijital varlıklara ait son duruşun kanıtladığı üzere, düzenleme ve kripto piyasası olgunluğu arttıkça, merkezi olmayan token kripto ekosisteminde adımlar atmaya devam ediyor.

El Salvador’un da geçen yıl Bitcoin yasal ihalesini ilan ettiği göz önüne alındığında, daha fazla ülke mevzuyu gün ışığına çıkardığı için düzenleme konusu daha yaygın hale geliyor. Atılan tüm bu adımlar, 2022’de 0,5 $ yahut daha fazlasını geri kazanması konunda Dogecoin’e yardımcı olabilir.

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda, DOGE toplam piyasa pahasına nazaran 11. sırada ve CoinMarketCap istatistiklerine nazaran gün içinde %4,99 ve geçen hafta %9,87 düşüşle 0,138 $ düzeyinde süreç görüyordu.