Dogecoin Vakfı çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll, ‘bunalmış’ olarak isimlendirdiği şey nedeniyle projeden ayrıldığını açıkladı.

16 Şubat 2022’de yayınlanan bir mektupta Nicoll, gerilim ve muhtemel bir çıkar çatışmasından bunaldığını belirtti. Günlük işi patronu blok zinciri sahnesine geçtiği için çatışmanın ortaya çıkabileceğini kaydetti.

Dogecoin çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı!

Lakin Nicoll, önümüzdeki dört ila sekiz hafta boyunca problemsiz bir geçişi kolaylaştırmanın bir kesimi olarak Dogecoin‘e danışman olarak kalacağını söyledi.

Nicoll, Dogecoin‘in büyümesine katkıda bulunmasına karşın asıl telaşın, göğüs coin’in çekirdek geliştiricileri olduğunu sav eden bilinmeyen üçüncü taraf kuruluşlardan kaynaklandığını da kelamlarına ekledi. Nicoll, vakfı yasal risklere maruz bırakmaktan kaçınmak için Dogecoin topluluğunun birlikte çalışması gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Nicoll, kelamlarının devamında “Vakıf, kolay süreçlerin her adımının olması gerekenden değerli ölçüde daha karmaşık olduğu, fakat ilerlemekte olduğu son derece kuvvetli bir ortamda faaliyet gösteriyor” sözlerine yer verdi.

Dogecoin geçtiğimiz yıl öne çıkmasından bu yana, yarar sağlamadığı için tenkit aldı. Bununla birlikte, yatırımcıların artan ilgisi ile geliştiriciler, benimsemeyi teşvik etmek için ağı güzelleştirmeye başladı.

Anahtar gelişmelerden biri de, güç açısından verimli Pay Delili teknolojisine geçiştir. Çünkü daha evvel de bildirildiği üzere, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, PoS’a geçişte göğüs parasına yardım ettiğini açıklamıştı.

Madeni paranın popülaritesi, daha fazla ülkenin Dogecoin‘i kucakladığını gösteren bir araştırma ile vurgulandı. Aralık 2021 itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en Dogecoin yanlısı ülkesi olarak yer aldı. ABD’deki kripto para ünitesi sahiplerinin yaklaşık %31,6’sı madeni paraya sahip. Avustralya %29 ile ikinci sırada yer alırken, onu %27.4 ile Norveç izliyor.