Kripto para piyasalarında bugün şok tesiri yaratan kayıplar yaşandı. Piyasa hacmi yüksek ve en bilinen kripto paralarda %30’u aşan kayıplar görülürken, Dogecoin tarafında gün içinde %17’yi aşan kayıpların yaşandığı görüldü.

Dogecoin büyük ziyan etti! Böylesi daha evvel görülmedi!

Kripto para piyasalarındaki çöküş dalgası sürat kesmeden devam ediyor. Bilhassa de Bitcoin başta olmak üzere, Ethereum, Shiba, Dogecoin üzere kıymetli kripto para ünitelerinde kayıplar her geçen gün daha da derinleşiyor. Son olarak bugün isim yapmış, bilindik para ünitelerinin genelinde %30’u aşan kayıplar görüldü. En yüksek piyasa hacmine sahip birinci 13 kripto ünitesinde ise son durum aşağıdaki üzere.

Memleketler arası piyasalardaki birtakım uzmanlar Bitcoin tarafındaki düşüşün devam etmesi durumunda, 20 bin dolar düzeylerine geri çekilmenin yaşanabileceğini söz ederken, öteki kripto para ünitelerinin genelinde de misal bir tablonun görüleceği düşünülüyor. Dogecoin tarafında günlük ayrıntılı grafiğe bakacak olursak ise, mevcut durumda %17’yi aşan kayıpların yaşandığı görülüyor. Grafiği sizlerin de incelemesi için aşağıda paylaşıyoruz.

Sizler, kripto para piyasasında yaşanan bu kayıplar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce devamı gelir mi? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.