The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, bu yaz 42 ülke ve 11 yeni bölgede* hizmete gireceğini açıkladı. Yayına başlayacağı ülkeler ortasında Türkiye ile birlikte Güney Afrika, Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri de yer alıyor.

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha fazlası izlenebilecek. Platforma özel özgün üretimlerin da yer alacağı binlerce saatlik içeriği ile Disney+, dünyanın en sevilen öykülerinden pek birçoklarına mesken sahipliği yapıyor.

Disney+’ın bu yaz yayına başlayacağı ülkelerin tam listesi (alfabetik sırayla):

Andorra
Arnavutluk
Bahreyn
Birleşik Arap Emirlikleri
Bosna Hersek
Bulgaristan
Cezayir
Çek Cumhuriyeti
Estonya
Fas
Filistin Devleti
Güney Afrika
Hırvatistan
Irak
İsrail
Karadağ
Katar
Kosova
Kuveyt
Kuzey Makedonya
Letonya
Libya
Lihtenştayn
Litvanya
Lübnan
Macaristan
Malta
Mısır
Polonya
Romanya
San Marino
Sırbistan
Slovakya
Slovenya
Suudi Arabistan
Tunus
Türkiye
Umman
Ürdün
Vatikan
Yemen
Yunanistan

Disney+; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra, dünyaca ünlü “The Simpsons” ve herkese hitap eden daha birçok dizi, sinema ve orjinal içeriğin yer aldığı dijital yayın platformudur. The Walt Disney Company’nin amiral gemisi olarak tüketiciye direkt yayın servisi sağlayan Disney+, Disney Medya & Cümbüş Dağıtım ağının da bir modülüdür. Platform; sinemalar, belgeseller, diziler, animasyonlar, kısa içerikler ve daima büyüyen yepyeni içerik kataloğuyla reklamsız yayın yapmaktadır. Disney’in sahibi olduğu eşsiz sinema ve dizi arşivine erişim sunan Disney+, tıpkı vakitte The Walt Disney Studios’un en yeni üretimlerinin yer aldığı tek platformdur. Ayrıyeten 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok öne çıkan stüdyonun üretimleri yalnızca Disney+’ta yer alır.