Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da öğrencilerle bir ortaya geldi. O aktiflikte öğrencilerden birinin sorduğu soru dikkat çekti. Teknolojik eserlere vergi indirimi talep eden öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Teknolojik eserlere vergi indirimi

Erdoğan’ın öğrencilerle bir ortaya geldiği aktiflikte bir öğrenci: “Bilgisayar, cep telefonu üzere gereksinimlerimizi karşılamak biraz maliyetli. Bu mevzuda da bizlere takviye muştusu verir misiniz? Bu türlü bir şey var mı? Bir de vergi oranlarında bir düşüş gerçekleşebilir mi?” sorusunu sordu. Sorunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na “Evet Mehmet ne diyorsun” sorusunu yöneltti.

Bakan Kasapoğlu, “Efendim malumunuz, öğrencilerimizin hem barınması hem beslenmesi, ekstra burs ve kredi imkanlarıyla dünyanın bu manadaki en güçlü hizmetini sunan ülkesiyiz. Ve bunla birlikte dünyanın en geniş yurt altyapısı biz de. Alışılmış ki gençlerimizin muhtaçlıkları gün geçtikçe değişiyor, bu çerçevede biz birtakım çalışmalar yapabiliriz lakin bunları vakte bırakmalıyız.” sözlerini kullandı.

Erdoğan da mevzuyla ilgili “Birtakım çalışmalar yapabiliriz. Sevgili kardeşimizin bu talebi maliyet olarak ne getirir ne götürürü Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yapalım ona nazaran bir adım atalım.” sözlerini kullandı. Teknoloji eserlerde mümkün bir indirim vatandaşı epeyce rahatlatacaktır diyebiliriz. Çünkü şu anda telefon ya da bilgisayar almak birçok kişinin bütçesini aşıyor.