Crypto.com Coin (CRO) talebinde kıymetli bir artışa yol açan kapsamlı bir reklam gayretinin akabinde, Singapur merkezli platform, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük on kripto para borsasından biri haline geldi.

Crypto.com, son atağa karşın kullanıcı sayısını daha da artırdı!

Crypto.com‘un lokal tokeni olan CRO’nun yeni sahiplerinin sayısı, platformun yakın vakitte 17 Ocak’ta akına uğramasından sonra bile geçen aya kıyasla istikrarlı bir artış göstermeye devam etti.

Bununla birlikte, dijital varlık CRO’sunu 16 Ocak’ta elinde tutan 200.466 farklı hesabın olduğu, Crypto.com Coin‘i geçtiğimiz aydan 14 Şubat’a kadar elinde tutan 214.950’in üzerinde hesap olduğunu gösteriyor. Dijital varlık CRO’sunu taşıyan hesap sayısı ise Crypto.com‘un 17 Ocak’ta akına uğramasından bu yana günlük 482 yeni hesap eklendi. CoinMarketCap.com’a nazaran kademeli bir artış oldu.

Crypto.com, kullanıcılar 17 Ocak’ta hesaplarından para çıktığını fark ettiğinde para çekme süreçlerini evvel askıya aldı, lakin gösterildiği üzere, 483 kullanıcının kripto parasından çalınan 30 milyon dolarlık varlıkların çalınmasına karşın, CRO sahiplerinin sayısı son 30 günde artmaya devam etti.

Crypto.com hack’i kabul etti

Başlangıçta, sorun birinci olarak “bir olay” olarak anıldı ve işletme “hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını” söyledi.

Sonuçta, müşteri kayıpları, birçok durumda “yasadışı para çekme süreçlerini engellediğini” söyleyen borsa tarafından iade edildi.

Crypto.com, güvenlik tedbirlerini güçlendirdiğini ve genel güvenlik durumunu daha fazla tahlil etmek için üçüncü taraf denetçilerin yardımına başvurduğunu tez ediyor. Fakat firma, yapılan güvenlik yükseltmeleri ile ilgili rastgele bir detay açıklamadı.

Şu anda CRO, son 24 saatte %6,90 ve evvelki yedi gün içinde %1,98 düşüşle 0,4789 $’dan süreç görüyor ve 12.1 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip.

CRO 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap.com

Atağın akabinde, kripto para 0,3144 dolara kadar düştü ve o vakitten beri %44 arttı. Şu anda ise geçen aya kıyasla fiyatı daha yüksek.