Manchester United grubunun yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo Instagram’da bir rekor kırdı. Alanda kırdığı rekorlara bir de toplumsal medya rekoru ekleyen Ronaldo şu ana kadar en çok takipçiye sahip Instagram kullanıcısı oldu.

Kısa mühlet evvel Netflix platformunda kız arkadaşının belgeseli yayınlanan futbolcu rekor düzeyde takipçi elde etti. Dünyanın en çok sevilen futbolcuları ortasında yer alan Ronaldo artık toplumsal medyada da bir rekor sahibi.

Cristiano Ronaldo Instagram rekoru kırdı!

37 yaşındaki Portekizli sportmen, Instagram’da 400 milyon takipçi sayısını geçen birinci kişi olarak toplumsal medya tarihine geçti. Bu rekorun akabinde ünlü futbolcuya ‘Instagram’ın kralı’ denilmeye başladı. Ronaldo Eylül 2021’de de 237 milyon takipçiyle Instagram’ın en çok takip edilen bireyi olmuştu.

Bugüne dek 3242 gönderi paylaşan Ronaldo Instagram’ı faal bir halde kullanıyor. Her birine ortalama 10 milyon ‘beğeni’ alan yıldız futbolcu, yalnızca 500 kişiyi takip ediyor.

Tam ismi Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro olan futbolcu sol kanat ve santrfor mevkilerinde oynayan Portekizli ulusal futbolcu olarak tanınıyor. Premier League gruplarından Manchester United’da forma giyiyor. IFFHS ve öteki medya kuruluşlarına nazaran futbol tarihinin en golcü oyuncusu. Netflix’de yayınlanan belgeselin akabinde hayranları artan Ronaldo en çok takipçi sayısına sahip hesap olarak rekor kırdı.