Proof-of-Stake blok zinciri platformu Cardano (ADA), birkaç kullanıcı arayüzü (UI) güzelleştirmesi ile ana ağda Daedalus cüzdanının yeni bir yükseltmesini kısa müddet evvel başlattı.

Cardano, bu güncellemeyi 3 Mart Perşembe günü IOHK YouTube kanalında duyurdu ve sürüm notlarını web sitesinde yayınladı. Her ikisi de iyileştirmeleri ve yeni özellikleri detaylı olarak açıkladı.

Cardano’nun Daedalus 4.9.0 cüzdanı yayına girdi, işte bilmeniz gerekenler!

Daedalus tam düğümlü bir cüzdandır, yani her kullandığınızda sisteminizde bir Cardano düğümü örneği çalışır ve size blok zincirine direkt erişim sağlar. Cüzdan, Ouroboros protokolünü rastgele bir aracı yahut üçüncü taraf müdahalesi olmadan lokal olarak çalıştırır ve yüksek seviyede merkeziyetçilik ve güvenlik sağlar.

Cüzdanın yeni versiyonu Daedalus 4.9.0, Cardano Node 1.33.0 kullanıyor ve senkronizasyon mühletleri ve bellek kullanımında azalma açısından çarpıcı iyileştirmeler sunuyor. Ayrıyeten kullanıcıya, bilhassa başlangıçta, düğümün ‘kaputun altında’ ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Yeni güncellemenin artıları ve eksileri

Cardano’nun teknik dayanak temsilcisi Carlos Lopez de Lara’ya nazaran, mahallî token gönderme süreci daha kolay hale getirildi.

Yeni belirteç seçici irtibat kutusu, parmak izi, pay senedi, isim, açıklama, prensip kimliği, varlık ismi ve bakiye dahil olmak üzere belirteçle ilgili tüm bilgileri imgeler. Kullanıcının süreç yapmak istediği jetonları seçmek ve meblağı girmek için kutuyu işaretlemesi kafidir.

Lopez de Lara’nın görüntüde açıkladığı üzere; “Veri alanı artık otomatik olarak gereken asgarî ADA’ya güncelleniyor, böylelikle artık manuel olarak düzenlemeniz gerekmiyor. Daha düşük bir ölçü girdiyseniz, data alanı da otomatik olarak güncellenir”.