Cardano (ADA) blok zincirinde çalışan birinci halka açık ‘Mint-on-Demand’ aracı olan NFT MAKER (NMKR) kullanılarak 800.000’den fazla değiştirilemez token (NFT) basıldı. NFT üretim platformu, büyük haberi 6 Mart’ta Twitter üzerinden verdi.

Cardano’da basılan NFT’ler 800.000 dönüm noktasını aştı!

NFT‘lerini basmak için platformu kullanan kripto projelerinden biri, Everest Dağı, Nanga Parbat ve Denali üzere dünyanın dağ tepelerini temsil eden dijital koleksiyonlara sahip CardanoPeakz. Twitter üzerinden proje ile ilgili, daha da fazla NFT’nin eklendiği duyuruldu.

NFT MAKER, son kullanıcılar, sanatkarlar ve markalar için NFT’lere giriş pürüzünü azaltmanın bir yolu olarak piyasaya sürüldü. Bu gayeyle, kullanıcıların rastgele bir kodlama bilgisi gerektirmeden dağıtabilecekleri eksiksiz bir işe alım, para basma ve ikincil pazar satış araçları seti oluşturdu.

Cardano, giderek daha tanınan hale gelen NFT’lere ahenk sağlamak için değişiklikler yapıyor

Haberin, şimdi emekleme periyodunda olmasına karşın, NFT’lerin artan popülaritesi eğilimini takip ettiğini belirtmekte yarar var.

Bilhassa de finans tahlilleri ile bilinen Finbold daha evvel 2021’de 1.263 NFT ile ilgili ticari marka olduğunu tespit eden bir tahlil yayınlamış, biz de Teknolojioku olarak bu raporu siz bedelli okurlarımız ile paylaşmıştık. Rapora nazaran 2020’deki yalnızca üç müracaata kıyasla 421 kat artış olduğu görülmüştü. Gerçekten, Ağustos 2021 ile Ocak 2022 ortasında müracaatlarda ise %552.17 artış olduğu görülmüştü.

Cardano’yu NFT madenciliği için tercih edilen platformlardan biri yapan şeylerden biri, ölçeklenebilirliğidir. Merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosisteminin büyümesini ve milyonlarca yeni kullanıcıyı bünyesine katmak için daima artan kapasite ve randıman sağlamayı amaçlıyor.