Cardano (ADA), son haftalarda, blok zincirine eklenen proje sayısıyla uyumlu olarak fiyatının artmasıyla yükselişe geçti.

On-chain analitik tarafından 29 Mart’ta yayınlanan bilgilere nazaran, 2022’de Cardano, 100.000 doların üzerindeki zincir içi süreç ölçüsünün bu yıl şimdiye kadar elli kattan fazla artmasının gösterdiği üzere daha fazla kurumsal talebe şahit oluyor.

Cardano zincir içi süreçler, 2022’de 50 kat arttı! Pekala bunun manası ne?

IntoTheBlock platformu, birkaç gün evvel 69 milyar ADA’dan biraz daha fazlasının aktarıldığını ve toplam zincir içi hacmin %99’unu oluşturduğunu vurguladı ve ekledi; “Cardano artan kurumsal talep yaşıyor. 100 bin doların üzerindeki zincir içi süreçlerin hacmi yalnızca 2022’de 50 kat arttı”

ADA büyük süreç hacmi. Kaynak: IntoTheBlock

Cardano yükseliş momentumu gösteriyor

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’dan gelen en son datalar, Cardano’nun fiyatının hard forklardan evvel tırmandığını gösteriyor ve bu da birçok kripto para tüccarını ADA’nın Haziran 2022’de Vasil hard fork’undan evvel öteki bir kıymetli ralli görüp göremeyeceğini ve son fiyat artışını körükleyip körelmeyeceğini iddia etmeye teşvik etmiş olabilir.

30 Mart itibariyle, en büyük Pay Delili (PoS) varlığı Cardano’nun toplam piyasa pahasının 40,3 milyar dolar. Bilhassa, Cardano’nun piyasa pahası yalnızca yedi günde 8 milyar dolardan fazla bir artış gördü.

ADA 7 günlük piyasa bedeli. Kaynak: CoinMarketCap

Şu anda ADA, gün için %1,47 düşüşle 1,19$’dan süreç görüyor, fakat geçen haftaya nazaran %23,72 üzere muazzam bir artış var.

Cardano’ya yönelik tavır değişikliğinden evvel, kripto para ünitesi, Cardano’yu satın alan yatırımcıların sayısındaki artış piyasanın bakış açısını değiştirmesine neden olana kadar, arka arda yedinci aylık kırmızı mumunu oluşturuyordu.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.