Cardano’nun (ADA) ekosistemi büyümeye devam ederken, Ocak 2022’nin sonundan bu yana büyük adımlar atan ve son vakitlerde 200 milyon doları aşan kilitli toplam kıymeti (TVL) de büyüyor.

Cardano stake pahası yeni bir rekor kırdı!

Analitik platformu Defi Llama’dan alınan bilgilere nazaran, en büyük Pay Delili (PoS) dijital varlığı için TVL, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 207.67 milyon $ oldu.

USD cinsinden kilitlenen Cardano (ADA) toplam bedeli. Kaynak: Defi Lama

Cardano için TVL’nin, uzun bir düşüş periyodundan sonra Ocak 2022’nin sonundan bu yana istikrarlı bir yükselişte olduğunu ve blok zincirinin birinci merkezi olmayan değişimi (DEX) olan SundaeSwap’ın (SUNDAE) piyasaya sürülmesiyle tıpkı vakte denk geldiğini belirtmekte yarar var.

En yeni rekor, 6 Mart’taki TVL’nin 152 milyon dolar olduğu için, yalnızca on gün içinde 50 milyon dolardan fazla bahis kıymetindeki artışı temsil ediyor. Bu bedel, üç aydan kısa bir müddette 200 milyon doların üzerinde arttı.

20 Ocak’taki TVL’si, dramatik yükselişinin başlangıcından çabucak evvel, 3 milyon doların biraz üzerindeydi, bu da Cardano’nun stake pahasının şaşırtan bir halde %98,56 oranında arttığı manasına geliyor.

Cardano TVL’nin çoğunluğunu SundaeSwap oluşturuyor

Ağdaki fonların birden fazla, artık daha düşük bir kısımda olmasına karşın, bu içeriği hazırladığımız vakitten iki hafta evvel olduğu üzere, hala SundaeSwap’ta bulunuyor.