Cardano (ADA), birkaç gün boyunca kırmızıda süreç gördükten sonra, ADA sahiplerinin yakın vakitte yeni bir rekor kıran token arzlarını daima olarak biriktirmesiyle 1.22 $’a geri döndü.

Cardano sahipleri, tüm vakitlerin en yüksek arzını elinde tutuyor!

Zincir üzeri ve toplumsal metrik platformu Santiment tarafından 4 Nisan’da paylaşılan bir tabloya nazaran, 100 ila 100.000 dolar ortasında bedele sahip ADA sahipleri, mevcut arzın %16,8’i ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Kaynak: Santiment

Grafiğe nazaran, düşük düzeyli adresler (varlıklarda 100 doların altında) şu anda cüzdanlarında ADA arzının sadece %0.128’ine sahip, lakin yeniden de sayıları artıyor.

Öte yandan, yüksek düzeyli adresler yahut kelamda balinalar (100.000 dolardan fazla tutan) düşüşte ve 3 Nisan itibariyle tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan ADA arzının %83,1’ine sahipler.

Cardano ekosistemi büyümeye devam edecek mi?

Cardano’nun fiyatı toparlanma belirtileri gösterdiğinden, kripto topluluğu fiyatının daha da artabileceğine inanıyor. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un daha evvel bildirdiği üzere, CoinMarketCap’teki topluluk, Cardano’nun Nisan 2022’nin sonuna kadar 1,35 dolardan süreç göreceğini varsayım ediyor.

Bu ortada, Cardano tabanlı akıllı mukavelelerin sayısı da artmaya devam ediyor ve yakın vakitte birinci sefer 2.000’i aştı. Bu, platformun akıllı mukavele fonksiyonelliğini içerecek biçimde yükseltilmesinden sonra kaydedilen Plutus Komut Evrakı sayısındaki artışta gösterilir.

Başka yandan ise, Cardano 24 saat içinde %4,52 ve evvelki yedi gün içinde %3,76 artışla 1,20 dolardan süreç gördü.

7 günlük ADA fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap