Cardano blok zinciri, ağın mahallî belirteci ADA’yı tutan cüzdan sayısındaki artışın gösterdiği üzere, evvelki yıla nazaran muazzam bir büyüme kaydetti. Pekala bu durum neyin işaretçisi?

Cardano sahipleri rekora koşuyor! 2022 Cardona yılı mı?

Cardano Blockchain Insights istatistiklerine nazaran , 2022’nin birinci çeyreğinde, en büyük Proof-of-Stake (PoS) varlığı, cüzdan sayısının 2.666.372 olduğu 1 Ocak ile 31 Mart 3.193.445 ortasında 453.121 cüzdan ekledi.

Bu mühlet içinde Cardano’nun ağına günlük 5.000’den fazla cüzdan eklediğini ve sırf birinci çeyrekte toplam cüzdan sayısında %19.76’lık bir artışa yol açtığı belirtildi.

ADA Cüzdanları. Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Cardano’nun bu yılın başlarında Şubat ayının başında 3 milyon cüzdan dönüm noktasına ulaşmasıyla 2022’nin başından bu yana ADA’nın toplam cüzdan sayısını 500.000’in üzerinde artırdığını da belirtmekte yarar var.

ADA ekosisteminin büyümesi

Bilhassa, birinci çeyrekte cüzdan sayısındaki artış, ağın süratli genişlemesiyle birlikte büyümeye devam etti.

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un Cardano’nun 2022’de ölçeklendirmeyi planladığı 11 usule ait raporuna nazaran, değişiklikler ADA’nın kıymetini artırdı ve bu, 2022’de 100.000 doları aşan zincir üstü süreçlerin sayısı 50 kat arttığı için kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere yatırımcıların ek ilgisine yol açtı.

Sadece geçen hafta, 100 ile 100.000 dolar ortasında pahaya sahip ADA sahipleri, mevcut arzın %16,8’i ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşırken, Finbold ayrıyeten Cardano tabanlı akıllı kontratların sayısının birinci kere 2.000’i aştığını bildirdi ve biz de Teknolojioku olarak bu durumu sizlerle paylaşmıştık.

Cardano’nun fiyatı toparlanma belirtileri göstermeye başladığında, kripto para ünitesi topluluğu kıymetinin artmaya devam edeceğini iddia ediyor. Bu ayın başlarında Finbold, CoinMarketCap’teki Cardano topluluğunun kripto para ünitesinin Nisan 2022’nin sonuna kadar 1,35 dolardan süreç göreceğini iddia ettiğini açıklamıştı.

Son olarak, Haziran ayında yapılması planlanan ve platformun süreç hacmini güzelleştirmenin yanı sıra hacmi ve likiditeyi artırması mümkün Vasil hardfork’un oluşumunda bir ralli, spekülatif yatırımcılar tarafından yakından izlenecek.

Mevcut durumda Cardano, gün için marjinal olarak %0.03 ve geçen hafta %1.44 düşüşle 1.20 dolardan süreç görüyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.