Cardano (ADA), bu hafta gıpta edilen 1 dolarlık fiyat noktasını çoktan aşarak istikrarlı yükselişini sürdürürken , piyasa kıymeti de onu takip etti ve yalnızca yedi günde 10 milyar doların üzerinde bir artış yaşadı.

Cardano piyasa pahasındaki süratli artış ne kadar sürecek?

Merkezi olmayan (DeFi) varlık, CoinMarketCap bilgilerine nazaran bu metriğin 28,7 milyar dolar olduğu bir hafta öncesine nazaran %37,46 artışla 39,45 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti kaydetti.

Cardano yedi günlük piyasa kıymeti. Kaynak: CoinMarketCap

Diğer bir deyişle, en büyük Proof-of-Stake (PoS) ağı, yalnızca yedi gün içinde piyasa pahasında 10.75$’lık bir giriş aldı ve şu anda bu göstergeye nazaran yedinci en büyük kripto para ünitesi.

Şu anda Cardano, CoinMarketCap bilgilerine nazaran 0,85 dolardan süreç gördüğü yedi gün öncesine kıyasla son 24 saatte %10,29 ve %37,65 artışla 1,17 dolardan el değiştiriyor.

ADA’nın, daha fazla yatırımcının Cardano’yu satın almaya başlamasıyla varlık etrafındaki piyasa hissiyatından evvel bu ayın başlarında yedinci düz aylık kırmızı mumunu oluşturduğunu belirtmekte yarar var.

Bunun da ötesinde, finans tahlilleri ile bilinen Finbold daha evvel Coinbase’in 24 Mart’ta yaptığı resmi duyuruda, kripto borsasının stake tekliflerini Cardano’yu içerecek formda genişlettiğini bildirmişti.

Cardano TVL de yükselişte

Cardano’nun Kilitlenen Toplam Pahası (TVL) 21 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir halde yükseliyor ve günümüzde yaklaşık 320 milyon dolara ulaşmış vaziyette. Analitik platformu Defi Llama’dan alınan datalara nazaran, son 24 saatte %1,62 artış kaydetti.

Cardano TVL. Kaynak: DeFi lama

Cardono’nun piyasa bedelindeki artışın ne kadar süreceği hakkında bilgi vermek mümkün değil, sonuçta bedel artışları ve düşüşleri genelde spekülatiftir.