Eylül 2021’de akıllı kontrat fonksiyonelliğinin uygulanmasını içeren kıymetli bir güncellemenin akabinde Cardano (ADA) ağı, her zamankinden daha süratli genişleyebildi ve çalışabildi. O vakitten beri, blok zincirindeki gelişme hızlandığından, son aylarda ağda bir dizi dönüm noktası elde edildi. Pekala geçen yıl kıymetli bir büyüme kaydeden ADA, 2022’de 3 dolara ulaşabilecek mi?

Cardano fiyat tahmini! ADA 2022’de 3 dolara ulaşabilir mi?

Cardano blok zinciri ağına eklenen akıllı kontratların sayısının artması ile daha fazla yatırımcı Cardano‘yu satın almaya çalıştı ve ADA‘ya sahip cüzdan sayısındaki artış bilhassa de geçen yıl değerli bir büyüme kaydetti.

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda, ADA toplam piyasa pahasına nazaran 7. sırada ve CoinMarketCap istatistiklerine nazaran gün içinde %1,19 ve geçen hafta %8,13 düşüşle 1,06 $ düzeyinde süreç görüyordu.

Merkezi olmayan madeni paranın şu anda 35,6 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti var, lakin 2 Eylül’de ulaştığı 94 milyar doların hala yarısından daha düşük piyasa kıymetine sahip. Bu durum ise ADA‘nın 2022’de bu düzeylere geri dönüp dönemeyeceği konusunu gündeme getiriyor.

Bilhassa, Cardano boğaları ADA‘nın Eylül ayının en yüksek düzeyi olan 2,96 $’a geri döndüğünü görmek istiyor, lakin şu anda zincirdeki olumlu gelişmelere karşın bu çok uzak görünüyor.

Finansal tahlilleri ile bilinen Finbold, geçtiğimiz günlerde Cardano‘nun neredeyse iki yıl içinde en düşük pahalı fiyatında olduğunu bildirmişti. Bilhassa, önde gelen kripto analisti Ali Martinez’in paylaştığı bir Piyasa Kıymetinden Gerçekleşen Bedel (MVRV) göstergesi, Cardano‘nun o sırada 1,19 dolardan süreç görürken kıymetinin altında göründüğünü ortaya koymuştu.