Son haftalarda, Cardano (ADA), ağa eklenen proje sayısıyla birlikte fiyatının artmasıyla yükseliş eğiliminde. Uzun vakittir düşüş eğiliminde olan kripto para ünitesi, sonunda eski günlerine dönebilecek mi? En çok merak edilen de bu.

Cardano almanın vakti geldi mi? Bilgiler fiyat artışını mı işaret ediyor?

Geçmişteki datalara dayanarak, ADA’nın fiyatı, evvelden geçersiz olan blokların ve süreçlerin geçerli olmasına müsaade veren bir ağın protokolünde kıymetli bir değişiklik olan Hard Fork’tan evvel yükselir.

Cardians, 26 Mart’ta, Temmuz 2020’deki birinci Shelley Hard Fork’tan evvel ADA’nın %500 arttığını ve Mart 2021’de Mary’den evvel %1,100 arttığını, en son Alonzo güncellemesinde DeFi varlığının arttığını gösteren istatistikleri yayınladı. %135 ve tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,96$’a ulaştı.

Cardano Sert Çatal. Kaynak: Kardiyalılar

Bu nedenle bu, birçok kripto tüccarının Cardano’nun Haziran 2022’de Vasil Hard Fork’u öncesinde öteki bir ralli yaşayıp yaşamayacağını iddia etmesine yol açtı.

Şu anda Cardano, CoinMarketCap’e nazaran, son 24 saatte %0,21 ve evvelki hafta boyunca muazzam %30,68 artışla 1,13 dolardan süreç görüyor.

Cardano fiyat tahlili. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut durumda, en büyük Pay Delili (PoS) varlığının toplam piyasa pahası 37,9 milyar dolar pahasında, bilhassa Cardano’nun piyasa pahası 24 Mart itibariyle yalnızca 7 gün içinde 10 milyar dolardan fazla giriş kaydetti.

Piyasa havasının Cardano’ya kaymasından evvel, kripto para ünitesi, Cardano’yu satın alan yatırımcı sayısındaki artış hissi değiştirene kadar bu ayın başlarında arka arda yedinci aylık kırmızı mumunu oluşturuyordu.

Akıllı kontrat yeteneğinin eklenmesini içeren Eylül 2021’deki son kıymetli yükseltmesinden sonra, Cardano ağı her zamankinden daha süratli ölçeklenebildi ve performans gösterebildi.

Spekülatörler, Haziran ayı için belirlenen ve Cardano grubunun platformun süreç hacmini kıymetli ölçüde artıracağına ve birebir vakitte hacmi ve likiditeyi artıracağına inandığı Vasil sert çatalının akabinde bir ralliye dikkat edecek.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.