Cardano (ADA) blok zinciri ağı, son haftalarda, merkezi olmayan ağa eklenen akıllı mukavelelerin sayısı açısından muazzam bir büyüme kaydetti. Cardano (ADA) Şubat ayının birinci 10 gününde ağa 177 yeni akıllı kontrat ekledi.

Cardano, akıllı kontratlara doymadı!

Finans incelemeleri ile bilinen Finbold tarafından edinilen bilgilere nazaran, Plutus (Cardano tabanlı akıllı kontratlar platformu) Şubat ayının başından bu yana kıymetli bir büyüme yaşadı; Hakikaten de, en büyük Proof of Stake ( PoS ) blok zinciri, 1 Şubat’ta 1.227 olan akıllı mukavele sayısını, 10 Şubat’ta 1.304’e yükselterek ağa 177 yeni akıllı kontrat ekledi.

Sonuç olarak Cardano, iki tarih ortasında her gün ortalama 17 yeni akıllı kontrat eklemiş oldu.

Grafik, Cardano ağında çalışan Plutus’a dayalı gerçek akıllı kontratları temsil ediyor. 12 Eylül 2021’de, hard fork aktifliğinin bir modülü olarak, Alonzo yükseltmesi dağıtıldı ve bu akıllı kontratlar ağda yayına girdi.

Plutus Scripts 2022’de değerli ölçüde tırmanıyor!

Yeni yılın başlangıcından bu yana, ağdaki Plutus komut belgesi sayısı 357 arttı. Tıpkı vakitte, ağdaki akıllı kontratların sayısı giderek artarak 1.000’i aştı ve akabinde ağ en büyük kıymetine sahip oldu. Yalnızca iki günde 100’den fazla akıllı mukavele eklediği kaydedildi.

Yükseltme ile Cardano, merkezi olmayan finansal (DeFi) uygulamaları geliştirmek için bir temel sağlarken, birebir vakitte geliştirici topluluğu için daha programlanabilir hale getiriyor.