Eylül 2021’de Cardano (ADA) ağı, akıllı mukavele yeteneklerinin uygulanmasını içeren kıymetli bir yükseltmeye sahipti ve bu da ağın daha evvel olduğundan daha süratli büyümesini ve çalışmasını sağladı.

Blok zincirindeki gelişme, yükseltme ile hızlandığından, son aylarda ağda bir dizi kıymetli kilometre taşına ulaşıldı.

Cardano (ADA) için şu anda 500’den fazla yeni proje inşa ediliyor!

Sahiden de, Cardano ekosistemi büyümeye devam ediyor ve Tim Harrison’ın bir LinkedIn gönderisine nazaran, 11 Mart itibariyle ADA’da, takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonları, DeFi ödünç verme ve yeni cüzdanlar dahil olmak üzere 517 proje inşa ediliyor.

Harrison’ın gönderisinde şu tabirlere yer verildi; “#Cardano ekosistemi, NFT koleksiyonlarından #DeFi kredilerine ve yeni cüzdanlara kadar 500’den fazla projeyle #BuildingOnCardano ile büyümeye devam ediyor. Platformu ileriye taşımaya devam eden tüm IOG grubuna duyurulur.”

Bilhassa, NFT koleksiyonları %34,7 ile Cardano üzerine inşa edilen projelerin en büyük hissesine sahiptir. Ayrıyeten finans tahlilleri ile bilinen Finbold kısa müddet evvel 6 Mart’ta Cardano’da basılan NFT’lerin sayısının 800.000 dönüm noktasını aştığını bildirmişti.

Cardano ağı ölçeklenmeye ve gelişmeye devam ediyor

Ocak 2022’nin sonundan bu yana Cardano, 1000’den fazla akıllı mukaveleyi ve 3 milyondan fazla yeni ADA cüzdanını memnuniyetle karşıladı.

Bununla birlikte, ADA ekosisteminin devam eden büyümesine karşın, Cardano 7. ardışık aylık kırmızı mumunu oluşturuyor ve en büyük Pay İspatı (PoS) varlığı için uzun periyodik düşüş devrinin devamına işaret ediyor.