Cardano (ADA) için üst üste yedinci ay için kırmızı mum şekilleniyor ve şu anda 1 doların hayli altında süreç görüyor ve en büyük Pay Delili (PoS) varlığı için uzun düşüş devrinin devamını işaret ediyor.

Cardano 7. aylık kırmızı mumunu oluşturuyor!

Bir jeton için kırmızı mum, kapanış fiyatının hem açıldığı hem de daha evvel kapatıldığı fiyatın altında olduğu manasına geliyor. ADA örneğinde, bu arka arda altı ay oldu ve yedinci kere de gerçekleşme yolunda görünüyor.

CoinMarketCap datalarına nazaran, Cardano’da gerçekleşen son yeşil mum Ağustos 2021’de parlarken, aylık kırmızı mum serisi Eylül 2021’den beri devam ediyor.

ADA tokeninin fiyatı, Daedalus cüzdanının 4.9.0 sürümüne güncellenmesi de dahil olmak üzere Cardano ağında ve Ouroboros protokolünde yapılan son güncellemelerden bağımsız olarak Ağustos 2021’den bu yana daima bir düşüş eğilimi izliyor.

ADA fiyatı düşüyor, fakat TVL yükseliyor

20 Şubat’tan bu yana, tokenin fiyatı 1 doların altında kaldı ve evvelki yedi güne nazaran %4.92 düşüş kaydetti. Bu içeriği hazırladığımız vakitlerde, ADA’nın fiyatı 0,8797 $ ile 24 saat içinde %3,82 düşüş göstermişti.

Bu birebir vakitte, bir ADA’nın fiyatının 2,77 $ olduğu 31 Ağustos’a (son yeşil mumun söndüğü zamana) kıyasla dramatik bir düşüş. Bu düşüş şaşırtan bir formda %68,27 orana tekabül ediyor.

Bununla birlikte, blok zincirinin toplam bedelini (TVL) artırmak için adımlar atılıyor. Bu sayede ilerlemeye devam eden ADA’nın toplam bedeli 139.79 milyon dolar düzeyinde bulunuyor. Evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2 Mart’ta 133.39 milyon doları geride bıraktığını da ayrıyeten belirtelim.