Rusya’nın Perşembe günü Ukrayna’yı işgal etmesinin akabinde Bitcoin (BTC) 35.000 doların altına düştü. Lakin o vakitten beri, kripto para ünitesi kıymetli ölçüde arttı ve şu anda 39.000 dolar civarında süreç görüyor. Pekala bundan sonra beklenti ne? Gelin yazımızın devamından daima birlikte inceleyelim.

Büyük ölçekli Bitcoin balina süreçleri sonrası, data şovları bir taban sinyalini işaret ediyor!

Davranış tahlili platformu Santiment’ten alınan datalara nazaran, bu mühlet zarfında Bitcoin “balinaları” fiyatlar tabana vurdukça bu aralıkta muazzam ölçüde süreç yaptı.

Sonuç olarak, platformda 100.000$ ve 1 milyon$’ın üzerindeki süreç sayısı bir ayın en yüksek düzeyine ulaştı; Enteresan bir biçimde, Bitcoin balina süreçleri en son 24 Ocak’ta, fiyatlar bir defa daha yükselmeden evvel tabana vurmak üzereyken doruğa ulaştı. Sntiment bu işelem hareketlerini şu tabirlerle kıymetlendirdi;

“Bitcoin fiyatları Perşembe günkü savaş haberleriyle 34.7 bin dolara düştüğü için balinalar birtakım MASSIVE süreçler yaptı. Bu, fiyatların bir sonraki hafta +%15 arttığı 24 Ocak’tan bu yana hem 100.000 $ hem de 1 milyon $ + $BTC süreçlerinin en yüksek meblağı oldu.”

Bitcoin balina süreçleri neden dikkat cazibeli?

ABD Lideri Joe Biden tarafından Rusya’ya yönelik yaptırımların duyurulmasının akabinde Bitcoin’in toparlanmaya başladığı göz önüne alındığında, dijital varlığın bir satın alma fırsatı olarak 35.000 $ aralığının çabucak altına adım atan önde gelen oyuncularla tabana vurmuş olabileceğini öne sürüyor.

Başka yandan Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Rusya ile Ukrayna ortasında devam eden çatışmanın Bitcoin’in 30.000 $’da kritik bir dayanak düzeyi oluşturmasına yardımcı olan bir katalizör vazifesi gördüğünü söyledi.