Son dakika haberlerine nazaran Bursa’da bir zelzele meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada saat 07.22’de Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sarsıntı olduğu belirtildi. Zelzele yerin 14,4 km derinliğinde oluşurken, büyüklüğü 3,9 olarak ölçüldü.

Bu zelzele direkt olarak akıllara büyük İstanbul zelzelesini getirdi. Bir müddettir meydana gelmesinden korkulan sarsıntı Marmara bölgesinin endişeli düşü diyebiliriz.

Bursa’da 3,9 büyüklüğünde zelzele meydana geldi

Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada saat 07.22’de de Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde zelzele olmuştu. Zelzelenin büyüklüğü 3,9 olarak ölçülmüştü. Şimdi zelzelenin akabinde gelen bir can ya da mal kaybı haberi yok. Fakat uzmanlar bu sarsıntıya temkinli yaklaşıyor diyebiliriz.

En son 1999 yılında meydana gelen büyük İstanbul zelzelesi önemli hasarlara yol açmıştı. Emsal bir senaryonun meydana gelmesi epey korkutucu olacağından zelzeleye karşı hazırlıklı olmakta yarar var diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Japonya’da da sarsıntı meydana gelmişti. Büyük zelzelenin akabinde kimse yaralanmadan kurtuldu.