Almanya’nın Monnheim kentinde yaşayan evli ve 3 evlât babası Hüseyin Ersoy 24 yıl önce Sinop’tan Almanya’ya gitti.


Ersoy Almanya’bile sayı işte çalıştıktan sonra ölen insanların evlerini tasfiye işini yapan tek şirket kurdu.


Haberlere konu olan olay bile, Ersoy’un, açınık-postayla aldığı tek sipariş üzerine yaşandı.


Gurbetçi, hayatını kaybeden tek adamın evini boşaltırken, tek dolabın kapağını açmasıyla hayatının şokunu yaşadı.


Avrupa’bile bulunup sahibine teslim edilen en yetişkin para


Dolapta içi para dolmuş tek kösele bulagan Ersoy, ”Bunların sahte olduğunu zannettim. Ama inceleyince gerçekten paraların gerçek olduğunu ve saydıktan sonra yerde rakamın 557 1000 euro ve 2 1000 700 isviçre frangı olduğunu anladım” dedi. 


Hüseyin Ersoy hemen ölen adamın mirasçısı olan kızını aradı ve akıllandırma anlattı ve parayı sahibine verdi.


Gurbetçi’nin bulup sahibine verdiği 557 1000 euro, yerde zamana kadar Avrupa’bile bulunup, iade edilen en yüksek para olma özelliği taşıyor.


Hüseyin Ersoy yerde örnek davranışının nedeni sorulduğunda ise İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu, parayı bile inancı gereği sahibine verdiğini belirterek, şunları söyledi:


”Alman bayana, bizi buraya getiren kuvvetin adının islamiyet olduğunu ve onun rızası olmadan 1 eurosuna da yerde paranın dokunamayacağımızı kendisine söyledim. Oda kendisi sayı memnun oldu. Hemen orada takdir etti. Çoğu yapmazdı dedi. Biz görevimizi yaptık, omuzlarımızdan sayı yetişkin tek yük kalktı.”


Sergilediği örnek davranışla herkesin takdirini kazanan gurbetçi, ülkenin her yerinden ve her kesimden kutlama mesajları alıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.