Daha evvel MIUI 12.5 beta güncellemelerinde MIUI 13 özelliklerini geliştiren Xiaomi, artık bu sefer MIUI 13 beta güncellemelerinde MIUI 13.5 özelliklerini geliştiriyor. Telefonlarınıza gelecek yeni MIUI 13.5 güncellemesi ile birçok özellik sizlere sunulacak. İşte o özelliklerden kimileri;

MIUI 13 Beta 22.3.21 Eklenen Özellikler

MIUI 13.5 ile tek elle kullanım orta yüzü çok daha kullanışlı olarak sunulacak. Buna nazaran Xiaomi, ekranın ortasına birtakım sistem pencerelerini yerleştirdi. Bu nedenle, ekranın üst kısmına dokunmak zorunda kalmadan sistem pencerelerini kolaylıkla denetim edebilirsiniz. Bu fonksiyon kullanıcılar için harika bir tecrübe sağlamaya odaklanır.

Ekran yenileme suratı menüsü yenilendi

Xiaomi CIVI üzere birtakım aygıtlarda ekran yenileme sürat menüsü tekrar tasarlandı. Yine tasarlanan bu menü, evvelki sürümden daha âlâ görünüyor. Fakat bu cins bir değişiklik tüm aygıtlar için geçerli olmayıp kimi modellerde görülebilecek.

Yakınlaştırma düğmeleri yenilendi

MIUI 13.5 ile birlikte kamera orta yüzünde kimi değişikliklerle karşılaşacaksınız. Lakin, bu değişiklikler o kadar büyük değil.

Daha evvel, yakınlaştırma düğmesi noktalarla gösterilirken, yeni yakınlaştırma düğmeleri, yakınlaştırma ölçeklerini daire içine alınmış olarak gösteriyor. Ufak bir değişiklik olsa da orta yüzün daha hoş görünmesi için yapılmış.

Düğme fonksiyonlarından biri tekrar tasarlandı

Ses düğmelerinin fonksiyonlarından birinin ismi değişti. Daha evvel işlevin ismi “Deklanşör Geri Sayımı” iken, artık yeni güncelleme ile işlevin ismi “Zamanlayıcı (2s)” olarak isimlendiriliyor.

Ethernet üzerinden internet ilişkisini paylaşabilme

Artık aygıtınızın internet irtibatını Ethernet üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu yeni özellik çok işinize yarayacak. Natürel ki bu da küçük bir değişiklik.