Xiaomi, bir sonraki büyük yapısı olan MIUI 13 üzerinde çalışıyor. Birkaç hafta evvel yaptığımız haberimizde Xiaomi, 9 aygıtı için MIUI 13 kararlı testini başlatmıştı. Bu yapının 28 Aralık’ta Xiaomi 12 serisi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıyeten MIUI 12.5 beta güncellemesinin geliştirme sürümlerini almayı durduran birtakım Xiaomi aygıtlarının yeni bir listesi yayınlandı.

Bu ortada değerli olan ise, MIUI 12.5 beta güncellemesinin geliştirme yapısı maalesef Çin‘li kullanıcılara özeldir. Sadece Çin ROM’u çalıştıran aygıtların katılmasına müsaade verilir. Bu test kullanıcıları kümesi, birçok vakit birçok yeni özellik ve kusur düzeltmesi ile birlikte gelen güncellemeleri haftalık olarak alırlar.

Rapora nazaran, MIUI 12.5 beta güncellemesinin son geliştirme sürümlerini toplam 12 aygıt almayı bırakacak. Bu, aygıtların haftalık geliştirme sürümünü almayı bırakacağı manasına geliyor. Ayrıyeten, bu aygıtların birden fazla, önümüzdeki haftalar ve aylar için üç ayda bir güvenlik yaması güncellemeleri ve MIUI 13 güncellemelerini almaya devam edecekler.

MIUI 12.5 Geliştirme Sürümünü Alamayacak Olan Aygıtlar

Mi Aygıtları

Mi 9

Mi 9 SE

Mi CC9 Meitu Edition

Mi CC9

Mi 9 Lite

Mi 9T

Mi 9T Pro

Mi 9 Pro 5G

Redmi Aygıtları

Redmi K20 Pro

Redmi K20

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8

Artık bu aygıtların geliştirme sürümünden çıkması firmanın kimi aygıtlara güncelleme takviyesini keseceği manasına da geliyor.

Xiaomi’nin Güncelleme Siyasetini nasıl buluyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi ve geliştirmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.