Daha evvel renk değiştiren bir elbiseyle olduğu üzere, yeni bir viral manzara internette tipler attırıyor. Bu yazılan sayıları görmeye çalışmamız gereken kolay bir test.

Birinci bakışta siyah bir art plan üzerinde beyaz noktaların kolay bir deseni, fakat yakından baktığınızda, kapalı bir figür olduğunu göreceksiniz. Bunlar size vereceğimiz tüm ipuçları ve gördüklerinize bağlı olarak, bir görme bozukluğu yahut görme sorununuz olup olmadığını öğreneceksiniz.

İşte O Meşhur Göz Testi!

Evet, hakikaten de her vakit tıpkı numarayı göremeyebilirsiniz yahut her seferinde farklı bir numara görebilirisiniz. Bakalım sonuçlarınız neler:

Söylediğimiz üzere tek bir karşılık yok. Görme keskinliğimize ve sahip olduğumuz kusurlara bağlı olarak, bir sayı yahut diğer bir sayı görmüş olabilirsiniz.

En olağan olan, 3246, 3240, 1246 ve 1240 sayılarını görmüş olmanızdır. Rastgele bir sayı görmediyseniz, bir kere daha bakın ve kendinize biraz vakit verin, bu çabukla görmeniz gereken bir imaj değil.

İkinci bir deneme ile hala hiçbir şey göremiyorsanız, bu değerli görme meseleleriniz olduğu manasına gelir, fakat söylediklerimizden rastgele birini görmeyi başardıysanız, görüşünüz gözlerinizin algıladığına nazaran sınıflandırılabilir.

Şayet 3246 sayısını gördüyseniz astigmat yahut miyop olabilirsiniz.

Şayet 3240’ı gördüyseniz, yalnızca bir gözünüzde astigmat olabilir.

Şayet 1246 sayısını görürseniz, kusursuz görüntüye yaklaşırsınız ve biraz miyop olabilirsiniz.

Bunun yerine, 1240 sayısını net görürseniz, vaşak görüşünüz olduğu ve bir gösteriş yaptığınız manasına gelir.