Birçok Çinli telefon markası, üst seviye pazar için akıllı telefonlar üreterek bütçe telefon kategorisinin sonlarını zorlayabiliyorlar. Yıllarca giriş düzeyi pazara odaklandıktan sonra, ülkenin teknoloji devleri artık bütçe köklerinin ötesine geçmek istiyor. Gelin bu markalara yakından bakalım.

Çinli telefon markalarına kısa bir giriş

Birçok farklı Çin telefon markası var. Xiaomi, 2021’de global cep telefonu pazarının %12’si ile en tanınan markalardan biri. OnePlus, kusursuz telefonlar yapan bir öteki tanınan marka. Oppo ve Vivo Çin’de de çok tanınan, lakin milletlerarası tanınırlığı ve âlâ niyeti çok az. Düzgün bir telefon yapan öbür Çinli marka ise Lenovo‘dur lakin Çin dışında pek tanınmamaktadır.

Honor, bir diğer en güzel Çinli telefon markasıdır. Bu marka 2010 yılında kurulmuştur ve önde gelen telekomünikasyon ve ağ ekipmanı üreticisi olan Huawei şirketinin bir alt markasıdır. Şirket şu anda birçok çevrimiçi telefon markasıyla rekabet ediyor ve merkezi Pekin’de. Marka, ileri teknoloji odaklı bir şirkettir ve eserleri 160’tan fazla ülkede satılmaktadır. Honor 6, birinci amiral gemisidir ve şirketin çevrimiçi mağazası ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta mevcuttur.

Realme, yenilikçi akıllı telefonlar geliştirmeye odaklanan öbür bir Çinli telefon markasıdır. Meizu, 600’ün üzerinde perakende satış noktasına sahiptir ve birçok memleketler arası pazarda mevcuttur. Akıllı telefonları en düzgün ses kalitesine, kolaylaştırılmış bir kullanıcı orta yüzüne ve yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahiptir. Şirket, 2008 yılında akıllı telefon pazarına girdiğinden beri üst seviye telefonlar geliştirmeye odaklandı. Bugün şirket, en tanınan Çin telefon markalarından biri.

BBK Elektronik

BBK Electronics Corporation, Çin merkezli en tesirli elektronik şirketlerinden biridir. Şirket, 18 Eylül 1995’te kuruldu. Şirketin ismi birçok şahsa sürpriz gelse de nitekim de Dünyanın her yerindeki en büyük ikinci telefon üreticisidir.