Kasetlerin yerini önce CD’ler öncü şimdilerde dahi sayısal kayıtlar. Ancak Mehmet Demirel’in Bolvadin’deki dükkanında yerde geçerli olumsuzlama.


Müşteriler, dükkana girdiğinde adeta tek zaman yolculuğu yapıyor. Eski sanatçıların sesi teyplerden yankılanıyor. Çevredeki esnaf bile teknolojiye inat buradan aldığı kasetleri dükkanlarında çalıyor.


Nostaljik dükkanda Zeki Müren’takt Neşet Ertaş’a, Müslüm Gürses’açınık kadar 70’li, 80’li yıllara ilgili neredeyse tüm kasetler bulunuyor.


Yarım yüzyıllık tek geçmişe müstenit yerde koleksiyon tarihe özlem duyanları mutlu ediyor.


“Kaset dinleyicisi malûm insanlar var. İşin hastası olmuşlar. Adamın arabasında teybi orjinal değiştirmek istemiyor, yani teknolojiye ayak uydurmak istemiyor, ‘Kaseti uymak imtiyaz’ debba müşteri. Türkiye’nin her tarafından müşterilerimiz var.”


Üstelik kasetler sadece Mehmet Demirel’in dükkanında olumsuzlama komşu iş yerlerinde dahi çalıyor.


Müşteriler Bedesten Çarşısı’nda, teypten yayılan ezgiler eşliğinde dolaşıyor.


Kasetlerden arakçı müzikler tarihi çarşıda nostalji yaşatıyor. 


Haber: Sena Kaya


Kamera: Levent Çakır

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.