Artan enflasyon ve geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşananlar derken her şeyin fiyatı en az iki kat artmış durumda. Hal bu türlü olunca bu da günlük hayatta her şeye yansıdı. İkinci el teknolojik eser ve araba almak bile insanları zorlar hale geldi. Bu durum kıyafet dalına de yansıdı. Fakat LCW buna tahlil bulmuş olabilir.

Global manada yaşanan enflasyon ve koronavirüs ile başlayan kıtlıklar nedeniyle giysi kesimi de ziyadesiyle artırım yaptı. O derece ki toplumsal medyada bile bu durum çoğunlukla alay konusu oldu. “Zara’ya gidiyorum” başlıklarıyla beşerler banknot formunda 200’lük para imajları paylaştılar.

Bu da oldu! LCW ikinci el kıyafet satışına başladı

Lakin durum gerçekten vahim olacak ki artık ikinci el kıyafet periyodu başladı. Türkiye’nin dokumacılık konusunda öncü olan firmalarından LCW ikinci el kıyafet satışına başladı. Olağanda 160 TL’den başlayan kazak fiyatlarına kıyasla ikinci el kazaklar 70 TL skalasında karşımıza çıkıyor. Fakat ikinci el piyasasının da kendi başına artırım yapması direkt olarak birinci el piyasasına yansıdığı için durum bu türlü giderse sıfır kıyafet almak daha güç bir hale gelebilir.

LCW’nin ikinci el kıyafet satışına girmesi durumun berbat olduğunun göstergesi. Toplumsal medya kullanıcıları da direkt olarak bu bahis hakkında konuşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın da ikinci el iPhone satışına başlayacağı söylenmişti. Her ne kadar ikinci el vatandaşa nispeten kolaylık sağlasa da sıfır eserlerin fiyatlarının yüksek olması can sıkıyor. Siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? İkinci el kıyafet satın alır mısınız? Yorumlarda bize bildirin.