Dünya genelinde artan enflasyon kendini hiperenflasyona çevirmiş durumda. Hal bu türlü olunca da her dalda fiyatlar uçuyor. Artık restoran ve cafelerde yemek yemek için minimum fiyatın bir kısmının ayrılması gereken bir noktaya geldik. Esnaf da bu durumla baş etmek için kendi formüllerini buluyor. Bu metotlardan biri de boş dürüm satmak.

Boş baklavadan sonra artık de boş dürüm devri başladı! Yalnızca 10 TL

Bugün yapılan bir paylaşımla boş dürüm satışının başlaması tüm toplumsal medya kullanıcılarının dikkatini üzerine topladı. Daha evvel boş baklava satışının görmüştük lakin artık artan un ve et fiyatı yüzünden boş dürüm ile de karşılaştık.

Üniversite ve lise öğrencilerinin okul çıkışında yediği dürümler artık öğrenci işi olmaktan çıkmış durumda. Hal bu türlü olunca da alternatif tahliller gündeme geliyor. Boş dürüm de tam olarak burda karşımıza çıkıyor. İşin aslı şu anda eserini satamayan, ziyanını karşılayamayan ve parasıyla bir dürüm dahi alamayan herkes mağdur durumda. Bu da, durum ne kadar gülünç olsa da aslında acınacak halde olduğumuzun göstergesi.

Dünya genelinde koronavirüs ile başlayan kıtlık tüm ulusları zora sokmuş durumda. Üstüne bir de Rusya Ukrayna savaşı eklenince iş içinden çıkılmaz bir hale geldi diyebiliriz.