Bitcoin ( BTC ) geçtiğimiz hafta çoğunlukla kırmızıda süreç görüyor ve 47.000$ düzeyinin üzerine çıkmak için çaba ediyor. Bununla birlikte, birtakım göstergeler, kripto borsalarından ayrılan token ölçüsü da dahil olmak üzere, ufukta bir fiyat artışı olabileceğini gösteriyor.

Borsalardaki Bitcoin çıkışları ne manaya geliyor! Fiyat artışı yakın mı?

Bilhassa, analist Dennis Porter tarafından 5 Nisan’da paylaşılan Glassnode grafiğine nazaran , amiral gemisi dijital varlık, geçtiğimiz haftalarda Coinbase, Binance, Gemini, Kraken, Bittrex ve Bitstamp üzere tüm büyük borsalarda eşzamanlı çıkışlar kaydetti.

Kaynak: Dennis Porter

Grafik ayrıyeten Binance’in 2020’nin dördüncü çeyreğinden 2021’in birinci çeyreğinin sonuna kadar Coinbase’den yükseliş piyasası çıkışlarının öncesinde Mayıs ve Temmuz 2021 ortasındaki devir için hacim büyümesindeki hakimiyetini gösteriyor.

Bitcoin fiyat artışı bekleyebilir miyiz?

Tarihî olarak, borsalardan büyük kripto para çıkışlarını fiyat artışları izledi. Bunun nedeni, bu borsalardan satın alınabilecek bu tıp varlıkların arzının azalması, taleplerini yönlendirmesi ve bilakis fiyatlarını artırmasıdır.

Bu ortada Bitcoin fiyatı üzerinde güçlü bir aşağı istikametli baskı uygulayabilecek öbür değerli değişiklikler (örneğin finansal, toplumsal yahut jeopolitik) olmazsa, BTC fiyatı için olaylar sahiden de yükselişe geçebilir.

Bununla birlikte, fiyatı sahiden değerli ölçüde aşağı çekebilecek faktörlerden biri, balinaların yahut kripto cüzdanlarında en az 1.000 BTC tutan kullanıcıların davranışlarıdır.

Yakın vakit evvel sizlere bildirdiğimiz üzere, yaklaşık 16 Bitcoin balinası ağı terk etti yahut hafta boyunca BTC arzını yine dağıttı, bu da birtakım analistlerin fiyat üzerindeki tesirini düşünmesine neden oldu.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.