Bitcoin (BTC) ve Ethereum ( ETH ) blok zincirlerindeki süreç fiyatları son ayların en düşük düzeylerine düştükçe, bu ağlar kullanıcıları için giderek daha ucuz hale geldi. Sahiden de, CryptoRank’ten alınan bilgilere nazaran, Bitcoin ve Ethereum son birkaç ay içinde süreç fiyatlarında %90’lık bir düşüş kaydetti.

Bitcoin ve Ethereum süreçleri fiyatsız olma yolunda ilerliyor!

Yapay zeka kripto piyasası tahlil platformu, 15 Mart’ta paylaşmış olduğu bir tweet’te, Ethereum’daki süreç maliyetlerinin, Bitcoin için 1,56 dolara olan süreç maliyetine kıyasla, 8,20 dolar olduğunu bildirdi.

BTC’ye karşı ETH süreç fiyatları hareketleri. Kaynak: CryptoRank

Bu iki blok zincirinin kullanımı için daha ucuz fiyatlar, başka altcoinlerin bilakis, ticarette ve bunları süreç yapmak için kullanan kullanıcı sayısında potansiyel olarak bir artışa yol açabilir.

Son vakitlerde Bitcoin ve Ethereum için tek olumlu gelişme bu değil. 14 Mart 2022’de Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Nakdî İşler Komitesi, Bitcoin, Ethereum ve öbür tanınan kripto para ünitelerinin altında yatan Proof-of-Work (PoW) sistemlerinin yasaklanmasına karşı oy kullanmaya karar verdi.

Avrupa ve ötesindeki kripto meraklıları, bu kripto para ünitelerini daha etraf dostu sistemlere geçmeye zorlayabilecek bir kararın, geçmesi için gereken oyu alamadığından rahat bir nefes aldı.