Fiyattaki büyük karları ölçmenin ve 44.000 $ işaretini kırmanın yanı sıra, Bitcoin (BTC), varlığı tutan adres sayısında da artış kaydederek tarihte birinci sefer 40 milyon işaretini aştı.

Bitcoin tutan adres sayısı yeni bir rekor kırdı! Pekala bu neyin işareti?

Spesifik olarak, 25 Mart’ta yapay zeka kripto analitik platformu IntoTheBlock tarafından paylaşılan bir grafikte gösterildiği üzere, Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı 24 Mart itibariyle 40.25 milyon oldu ve kripto para ünitesinin ortaya çıkışından bu yana tüm vakitlerin en yüksek düzeyi oldu.

Kaynak: IntoTheBlock

Araştırma platformunun tweet’ine nazaran, Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı Şubat ayında bir düşüş yaşadı, lakin büyümeye ve yeni doruklar belirlemeye devam etti. Platform, “Bu, Bitcoin için artan ilgiye ve benimsenmeye işaret ediyor” diye ekledi.

Tüm bunların yanı sıra, finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un, 2022’nin başından bu yana Bitcoin’de bakiyesi olan 888.000 yeni adresin ağa katılmasından sonra, Bitcoin tutan ortalama adres sayısının 39.7 milyona ulaştığını ve bunun 14 Mart’tan evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olduğunu bildirdiğini, daha evvel sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin için yükseliş hissi devam ediyor

Piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesi için son vakitlerde artan yükseliş hissi , borsalardan ayrılan muazzam ölçüsüne da yansıyor.

Daha evvel sizlerle paylaştığımız üzere, 2,7 milyar dolar kıymetinde olan yaklaşık 61.000 BTC, sırf 15 gün içinde çeşitli kripto borsalarından alındı .

İçeriğimiz yayınlandığı sırada, Bitcoin 44.313 dolardan süreç görüyordu ve hafta boyunca 40.460 dolardan yüzde 9.52’lik bir artışa işaret etti. Bu ortada, 24 saatlik fiyatı %2,93 arttı.

Yedi günlük Bitcoin fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’ten alınan en son bilgilere nazaran, Bitcoin’in piyasa pahası şu anda 847,1 milyar dolar.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.