Kripto para üniteleri daha yaygın olarak kabul edilir hale geldikçe, kıymetli jeopolitik değişikliklerin tesiri altında süreç hacimleri istikrarlı bir artışa şahit oluyor. Son vakitlerde bu büyüme, Apple’ı yaklaşık %60 oranında aşan ortalama günlük süreç hacmiyle en besbelli halde Bitcoin (BTC) tarafından deneyimlendi.

Bitcoin, süreç hacmi ile Apple’ınkinden yaklaşık %60 daha yüksek!

Finansal tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen bilgilere nazaran, 9 Mart 2022’ye kadar gözlemlenen bir aylık periyotta ortalama günlük süreç hacmi 15.6 milyar dolardı. Bu hesaplamalar, YCharts bilgilerine nazaran 94 milyona ulaşan Apple paylarının günlük/seans başına ortalama süreç hacmine ve gözlemlenen 30 günlük devirde AAPL’nin 166.07$ olan ortalama fiyatına dayanmaktadır.

CoinMarketCap datalarına nazaran, 30 günlük devirde Bitcoin’in ortalama günlük süreç hacmi 24.73 milyar dolardı. Daha kesin olmak gerekirse, bu, Bitcoin’in ortalama günlük süreç hacminin Apple’ınkinden tam olarak %58,42 daha yüksek olduğu manasına geliyor.

Apple’ı geride bırakan günlük süreç hacmine ek olarak, Bitcoin son vakitlerde bir fiyat artışı yaşadı ve fiyatı 9 Mart’ta 42.000 doları aştı.

Bitcoin’in fiyatı, Monero ( XMR ) üzere öbür kripto para üniteleriyle birlikte , büyük ölçüde ABD Lideri Joe Biden’in hükümetin kripto para siyasetine ait Yürütme Emri’nin ezkaza sızdırılan taslağı ve bunun saatler sonra imzalanmasıyla ivme kazandı.