Bitcoin’in (BTC) fiyatı, yılın başından bu yana yavaşça aşağı istikametli bir seyir izlese de, kripto para ünitesi son vakitlerde elinde tutan adres sayısı açısından tüm vakitlerin yeni bir rekoruna ulaştı.

Bitcoin sahiplerinin sayısı tüm vakitlerin rekorunu kırdı!

Kripto tahlil firması IntoTheBlock, Twitter’da yaptığı açıklamada, 14 Mart prestijiyle 40 milyona yakın hesabın Bitcoin’i bakiyesinde tuttuğunu duyurdu. Kripto tahlil firması, 2022’nin başından bu yana Bitcoin’de bakiyesi olan 888.000 yeni adresin ağa katılarak ortalama 39.79 milyon adres verdiğini söyledi.

Müspet Bitcoin trendleri

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un daha evvel bildirdiği üzere, Bitcoin birikimi son aylarda artıyor, lakin 1 BTC’den (küçük balık) az sahibi olanlarla 1.000 ila 10.000 BTC’ye (balinalar) sahip olanlar ortasında gözle görülür bir fark var.

Spesifik olarak, balinalar dağıtım yaparken (satın alma ve elde tutmanın aksine) Ekim 2020’den bu yana değerli adımlar atıyor ve bu da piyasanın uzun vadede yükseliş eğilimini sürdürmesini zorlaştırabilir.

Öte yandan, CoinMarketCap’teki kripto topluluğu farklı bir bakış açısına sahip. Yakın vakitte %82 tarihî doğrulukla Bitcoin fiyatının Mart ayı sonuna kadar 50.000 dolara yaklaşacağını varsayım etti.

Bu madeni para etrafındaki bir başka olumlu eğilim ise, dünya genelinde emtia fiyatları 2008’den bu yana en yüksek düzeylerine fırladığı için, yaklaşık beş gün evvel ABD dolarına (USD) kıyasla beş kat daha düşük olan %1,7 olan enflasyon oranıdır.