Miami’deki Bitcoin 2022 konferansının başlamasından evvel, Bitcoin (BTC), Mart ayı boyunca süper bir yükselişin akabinde mütevazı bir geri çekilme yaşadı.

Ayrıyeten, son 30 gündeki son yükseliş ivmesi göz önüne alındığında, önde gelen kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe, geçtiğimiz günlerde Bitcoin için kıymetli bir direnç düzeyinin altını çizdi ve BTC’nin kuzeye tırmanmaya devam etmek isteyip istemediğini test etmesi gerektiğini öne sürdü.

Sav: Bitcoin 56.000 doları test ediyor!

Kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe, geçtiğimiz günlerde, Bitcoin için kıymetli bir direnç düzeyinin olacağını şu sözlerle tabir etti;

“Bitcoin, potansiyel olarak 56 bin dolara yükselmeye devam etmek isteyip istemediğini test etmek için kritik düzeye yaklaşıyor.”

Bitcoin anahtar direnci. Kaynak: Michael van de Poppe

Analist, direnci kabaca 46.881 $ olarak belirledi, fakat kısa vakit evvel Bitcoin’in seviyeyi 44.700 $’da tutamayacağını ve son düşük seviyeyi kaybettikten sonra “şu anda kıymetli bir kırılmada” kelamları ile beklenen güneye gerçek düşmeye başlayacağını belirtti. Bunu tutarsak, her şey yolunda, 57 bin dolara diğer bir bacak için hazır görünüyor. Bunu yapmazsak, 36 bin dolar civarında bir test görüyorum.”

Bu ortada, önde gelen kripto tüccarı Rekt Capital, amiral gemisi dijital varlığın şu anda iki değerli boğa piyasası üstel hareketli ortalamasını (EMA) tekrar test ettiğini şu sözlerle ifade etti;

“BTC şu anda iki kıymetli Boğa Piyasası EMA’sını dayanak olarak tekrar test etme sürecinde. Mavi 50 haftalık EMA ve yeşil 21 haftalık EMA.”

Bitcoin boğa EMA. Kaynak: Rekt Capital