Bitcoin ve pay senedi piyasalarının yıla dalgalı bir grafik ile başlamasına karşın, kripto para piyasası, büyük teknoloji paylarından daha âlâ performans göstererek artan hakimiyetini gösterdi.

Bitcoin, büyük teknoloji paylarına posta koydu!

Finans incelemeleri ile bilinen Finbold’un ROI aracından elde edilen bilgilere nazaran, 13 Şubat 2022 itibariyle Bitcoin, ortalama %12,24 yatırım getirisi (ROI) ile birinci altı teknoloji payından daha uygun performans gösterdi.

Kripto piyasası, Meta’yı %46,74 ile değerli ölçüde geride bıraktı ve onu %18,37 ile elektrikli araç üreticisi Tesla izledi. Kripto para varlığı, Amazon’dan %3,78 daha güzel performans gösterdi ve onu %1,84 ile Alfabe izledi.

Microsoft ile karşılaştırıldığında, Bitcoin’in yatırım getirisi ise %1,95 daha yüksek. Bir numaralı kripto para yatırım getirisi neredeyse Apple ile eşleşti ve pay senedini %0,76 oranında geride bıraktı.

Getiriler, Bitcoin’in son aylarda en güzel performans gösteren varlıklardan biri olma durumunu muhafaza yolunda olabileceğinin potansiyel bir göstergesi. Geçen yıl Bitcoin, yaklaşık %60 getiri ile önde gelen yatırım eseri olarak ortaya çıktı.

Teknoloji şirketleri kriptoya yatırım yapıyor

Bilhassa Tesla üzere şirketler, Bitcoin’e yatırım yapan birinci kurumlar ortasında yer aldı ve varlığın 2021’deki muazzam büyümesine katkıda bulundu.

Bitcoin’in global olarak farklı yargı alanlarından düzenleyici belirsizlikle karşı karşıya kalmasına karşın daha yüksek getiri kaydetmeye devam ettiğini belirtmekte yarar var. Tıpkı vakitte, varlığın oynaklığı, varlığın fiyat artışı için değerli bir telaş kaynağı olmaya devam etmektedir.

Datalara nazaran Meta, şirketin 2021 4. çeyrek için hayal kırıklığı yaratan sonuçlarının direkt bir tesiri olan teknoloji payları ortasında en makûs getiriyi kaydetti. Facebook ise 24 saat içinde %22’nin üzerinde bir düşüş yaşadı ve yaklaşık 200 milyar dolarlık bir kayıpla sonuçlandı. Düzeltme, platform kullanıcılarının sakinleştiğini gösteren sonuçlarla tetiklendi.