Bitcoin’in (BTC) fiyatı 35.000 – 45.000 $ aralığından başarılı bir biçimde çıkarken, teknik göstergeleri tahlil eden uzmanlar, Bitcoin’in büyümeye devam edebileceğini ve yakında 50.000 $’ı geçebileceğini öne sürdüler.

Bitcoin 50.000 doların üzerini ne vakit geçecek?

CoinMarketCap’in istatistiklerine nazaran, bilhassa Bitcoin, yaklaşmakta olan bir global sakinlik kaygılarına karşın son derece uygun bir performans sergiledi ve kripto para ünitesi süreç yayınlandığı sırada 47.710 dolardan süreç gördü.

Birkaç finans uzmanı, fiyat çizelgelerindeki hareketlerini tahlil etti ve bu yükseliş büyümesinin yalnızca 50.000 $’a kadar değil, ötesine de devam edeceğine dair kıymetli bir talih olduğu sonucuna vardı.

Yatırım firması Copper’ın araştırma lideri Fadi Aboualfa, 27 Mart’ta Bloomberg’e Bitcoin’in bir sonraki direnç düzeyi 52.000 $ ile karşılaşabileceğini söyledi. Aboualfa, bu seviyeyi aşması durumunda, fiyatının Kasım 2021’de ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yakın olan 65.000 $’a ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde

Bloomberg’in grafiğine nazaran, Bitcoin son günlerde 50 günlük hareketli ortalamasının değerli ölçüde üzerindeydi ve basın vaktinde 41.085 dolar civarındaydı.

Bitcoin’in fiyatı ile 50 günlük hareketli ortalaması ortasındaki fark. Kaynak: Bloomberg

Bununla birlikte firma, birçok varlık için bunun fiyatta bir düşüş potansiyeline işaret etmesine karşın, Bitcoin için tarihi olarak bunun karşıtının yanlışsız olduğunu savunuyor ve bir raporda şunları belirtiyor; “Geçmişinde (son beş yılda) emsal formda çok alım yapıldığında, bir ila 12 ay ortasında ortalama kıymetli çıkarlar elde etti.”

Bensignor Investment Strategies lideri Rick Bensignor da 27 Mart’ta bir notta Bitcoin’in üst istikametli yükselişine inanıyor ve fiyatının “%20’lik bir yükselişin eşiğinde” olduğunu söylüyor.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.